Kolmapäev, september 16, 2015
 

Hiiumaa rattanädalavahetus üllatab öösõiduga

Sarnaselt möödunud aastale on ka sel sügisel Hiiu saarele oodata hulgaliselt jalgrattureid, kuna 17. ja 18. oktoobril on teine Hiiumaa rattanädalavahetus.

Selle aasta suurimaks uuenduseks on Eesti oludes ainulaadne on Ristna öösõit, mis asendab mullu esimesel päeval kavas olnud Kaugeima neeme sõitu. Tegu on õhtupimeduses peetava efektse võistlusega, kus rada tähistatakse sadade õueküünaldega ning valguse vaatemäng saab olema imekaunis.

Öösõit toimub unikaalse loodusega tuultekesksel Ristna neemel. Võistluse start ja finiš paiknevad nõukogude sõjaväe rajatud Radarimäe kõrval. Ring kulgeb peaasjalikult kruusa ja pinnasteedel, singleid, ohtlikke laskumisi või muid tehniliselt nõudlikke rajalõike öösõidul ei ole.

Võistlusdistantsina sõidetakse 30 minutit, mille järel kõlav märguanne suunab ratturid viimasele, otsustavale ringile. Ühe ringi pikkus on 4,2 km, matkadistantsi pikkuseks kaks ringi.

Rattanädalavahetuse teise päeva kavas on traditsiooniline Emmaste rattamaraton, mis kannab järjekorranumbrit 14. Selle programmis on ka tasuta lastesõidud ning selgitatakse koolinoorte meistrid rattasõidus.

Emmaste rattamaratoni start asub Emmaste küla keskuses, vallamaja vahetus läheduses. Rada on profiililt Hiiumaale omaselt sile, kuid pakub vaheldust erinevate teekatte- ja maastikutüüpidega. Leidub nii pikki sirgeid põldudevahelisi kruusateelõike, pinnaskattega juurikaterohkeid metsateid kui ka mõningaid lühemaid asfaltteelõike.

Emmastes sõidetakse kolm 15 km pikkust ringi, distantsi kogupikkus seega 45 km. Matkasõidus läbitakse üks ring, lastesõidud on vastavalt vanuseklassile 150 meetrist 3,5 kilomeetrini.

Mäletatavasti väisas mullu Hiiumaa rattanädalavahetust ka Rein Taaramäe – Eesti tippjalgrattur, kes käesoleva aasta augustis võitis Hispaanias Vuelta Burgose velotuuri ning Norras Arctic Race mitmepäevasõidu.

Ka sel aastal on stardirivisse oodata mitmeid tipprattureid, kuid kindlasti ei tähenda see, et rattanädalavahetus oleks vaid proffidele mõeldud. Paarisaja võistleja seas on kindlasti võimalik leida endale võrdseid vastaseid ja nendega võidu vändata, aga ka lihtsalt ajale-kohale mõtlemata sõitu nautida.

HERGO TASUJA

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411