Reede, september 11, 2015
 

Avatud tuulik ja villavabrik

Euroopa muinsuskaitsepäevade tööstuspärandi päeval on Hiiu maakonnas avatud Kassari mõisa Hollandi tüüpi tuuleveski ja töötav vana villavabrik Vaemlas.
Kassari mõisa tuuleveski omanik Kalev Vahe lubas tööstuspärandi päeval, 12. septembril tuuliku ukse avada kell 9 hommikul. Sees saab tutvuda stendiga tuuliku seisundist alates 1990ndate algusest, mil see omanikule tagastati.
Vahe rääkis, et erinevalt lehel http://weskiwiki.veskivaramu.ee/ kirjeldatust pole tuulik veel vaateplatvormina päris valmis, sest sisetrepid on puudu. “Julgemad võivad omal vastutusel redelist üles ronida ja üle mere paistvat Saaremaad kiigata,” lisas ta.
Vaemla villavabrik on laupäeval avatud kell 10–16. Suurematele seltskondadele tehakse vabriku ruumes ringkäike, üksikud uudistajad võivad iseseisvalt ringi vaadata ja nõutada töötajailt vastuseid oma küsimustele.
Euroopa muinsuskaitsepäevade koordinaator Riin Alatalu rääkis, et päevade üheks peamiseks eesmärgiks ongi üle Eesti avada rahvale erinäolisi tööstuspärandi objekte. Sarnaseid päevi on korraldatud alates 1985. aastast.
Euroopa muinsuskaitsepäevad Eestis kestavad 10.–13. septembrini ja need avati eile tööstuspärandi teemalise seminariga Hellenurmes.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411