Reede, august 21, 2015
 

Toidupank jõudis saarele

Samaaria Eesti Misjoni Hiiumaa osakonna juhataja Ingrid Purge teatas hea uudise, et peale pikka ootamist on nõelasilmatäis tulemust käes – eelmisel nädalal sai 50 Hiiumaa peret osa ühest toidupanga kampaaniast.
“Meie jaoks on see suur asi,” kinnitas Purge. “Olime kaua soovinud Toidupanka Hiiumaale, kuid alati jäi asi põhjenduse taha, et saar liiga väike. Ikka ja jälle selgitasin, et meie saarel on palju-palju neid inimesi, kellele samuti toiduabi vaja. Lisasime toiduabi jagamise isegi oma organisatsiooni põhikirja. Ikka selleks, et kuskile takistusi ei jääks.”
Seekord oli tegemist Postimehe ja Toidupanga ühisprojektiga “Edukad aitavad puudustkannatavaid lapsi”, mille käigus said ettevõtted teha annetusi. Saadud raha eest osteti toitu ning kohalike omavalitsuste sotsiaalosakonnad üle Eesti valisid välja 2500 peret, kellele viidi toiduabipakid, milles purgisuppi, toiduõli, helbeid, riisi, spagette, komme ja küpsiseid. Pakid jagati laiali toidupankade võrgustiku kaudu.
Õiguskantsleri hinnangul elab Eestis absoluutses vaesuses üle 45 000 lapse. Sissetulek leibkonnaliikme kohta kuus jääb sellistes peredes alla 204 euro. Arvestades pere sissetulekut on sellised lapsed sunnitud elama vähemal või rohkemal määral toidunappuses või saavad toitu, mis ei sisalda kasvava organismi jaoks piisavalt toitaineid.
Samaaria Eesti Misjoni Hiiumaa osakond on olnud ka varem partneriks Euroopa Liidu toiduabi jagamisel vähekindlustatud inimestele. Eelmisel jagamis-
perioodil oldi käepikenduseks PRIAle, nüüd siis Eesti
Toidupangale.
Ingrid Purge ütleb, et tegu oleks justkui sünnipäevakingitusega. Nimelt sai 11. augustil Hiiumaa Samaaria 23aastaseks. Laupäeval, 22. augustil tulevad Putkastesse kokku kõik Samaaria töölised kogu Eestist, et seda sündmust tähistada.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411