Reede, august 7, 2015
 

Sikassaare ainult ostab, praegu ei müü

Harda Roosna
Kärdlas vanametalli kokkuostmisega tegelev OÜ Sikassaare Vanametall juhatuse liige ja osanik Herki Sai ütles, et ettevõttel läheb Hiiumaal normaalselt. “Vanarauda tuleb. Praegu me ise ei müü, ainult ostame. Siis, kui hinnad paremaks lähevad, hakkame müüma,” selgitas Sai.
OÜl Feralmet ja OÜl Sikassaare Vanametall on kokku viis kokkuostuplatsi: kaks Kuressaares, Kärdlas, Haapsalus ja Raplas igal pool üks. Kui eelmisel aastal opereeriti Kärdlas veel Feralmeti nime all, siis nüüd suurendas Sikassaare vanametall siin omaosalust, ostis laoplatsi ära ja toimus ka nimevahetus. Kärdla kogumiplatsil saavad tööd kaks meest: Arti Rakki ja Aivar Joarand.
Vanaraud viiakse ettevõtte kogumisplatsidelt otse Paldiskisse, kust see siis suurte laevadega veetakse Türgisse ja igale poole mujale rauasulatustehastesse.
Vastuseks küsimusele, milline on ettevõtte suhe seadustega, ütles Sai, et neid pole karistatud viimase paarikümne aasta jooksul. Keelatud asju – mälestusriste surnuaialt, ajaloolisi mälestusmärke, kaablit ja muud sellist – neile eriti ei tooda. “Meil on selles mõttes kohaliku politseikonstaabliga väga hea koostöö. Kohe kui mingi küsimus on, tuleb ta kiiresti siia ja asi saab lahendatud,” lisas Sai.
Kokkuostukoha juhataja Arti Rakki rääkis mehest, kes tõi ühe ristitüki, mida tema vastu ei võtnud. Järgmisel päeval oli konstaabel kohal ja mees võeti kinni. “Tal oli ainult ristitükk, mitte terve rist, aga sellest piisas,” selgitas Rakki.
“Kevaditi on probleeme, kui suvilaomanikud avastavad, et talve jooksul on suvilast midagi  kadunud, aga ka neid juhtumeid jääb iga aastaga vähemaks,” rääkis Sai. Ta oletas, et oma osa on selles, et seadusandja tõstis kriminaalasja algatamise rahalist määra 200 euroni.
“Hiiumaal ja Saaremaal on selles mõttes rahulikud paigad, Ida-Virumaal on hullem,” märkis Sai.
Äsja lõppes Sikassaare vanaraua kokkuostukampaania ja loositi välja auhinnad. Loosikasti läksid sedelid, mis said vähemalt 500 kilo musta metalli toojad. 54 loosisedeli hulgast tõmbas allakirjutanu välja kolm. Peaauhinna, 150eurose OÜ Faasion kinkekaardi sai Peeter Püssim, kes tõi kogumispunkti 400 kg musta metalli ja 500 kg plekki. Kütusefirma Olerex 100eurose kinkekaardi sai Nele Eller ja Olerexi 50eurose kinkekaardi Sven Kokkota.
“Soovin võitjatele palju õnne ja loodame, et nad meid uuesti külastaksid,” ütles Sai.
Kõik auhinnasaajad ja auhinnad läksid kirja ka ametlikku protokolli. Komisjoni, mis loosimist toimetas, kuulusid Arti Rakki, Herki Sai ja artikli autor.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411