Teisipäev, august 18, 2015
 

Seitsmes Lava Saar etendust ei anna

Harda Roosna
Reede õhtul saabusid Hiiumaale teatrisündmuse Lava Saar/Stage Island osalejad, kelle hulgas nii uusi kui endiseid osavõtjaid.
Kokku saabus nädalaks Hiiumaale hulk näitlejaid-lavastajaid-autoreid: kaheksa USAst, neli Lätist, Venemaalt üks dramaturg-näidendikirjutaja, Eestist on kuus osalejat.
Bussijaamas olid neid vastu võtmas senine Hiiumaa-poolne kooordinaator Toomas Kokovkin (paremalt neljas) ja Maria Ruubas (paremalt kuues), kes tema ülesanded tänavu enda kanda võtab.
Teatriteadust õppinud Maria Ruubasele pakkus seda tööd Andri Luup, kes Lava Saarel varemgi kaasa teinud.
Ruubas kaitses mullu kevadel Tartu Ülikooli kirjanduse ja teatriteaduse osakonnas magistriõppe lõputööd “Teatri kui kultuuriorganisatsiooni turundustegevus Teater NO99, Rakvere Teatri, Von Krahli Teatri ja VAT Teatri näitel”.
Nagu varasematelgi aastatel õpib rahvusvaheline teatriseltskond uusi lavatükke, kuid seekord avalikku ettelugemist ei tehta. Toomas Kokovkin selgitas, et ka varasematel aastatel pole ettelugemine olnud eesmärgiks, seda on omavalitsus soovinud vastuteenena toetusele. Paaril viimasel aastal pole vallalt toetust küsitud ja ka nn toorlavastus jääb ära. “Nad ise ei taha, sest see pole nende eesmärk – nad tahavad kaasavõetud näidenditega tihedat tööd teha,” ütles Kokovkin.
Teatrisündmust Lava Saar/Stage Island toetab Eugene O`Neilli teatrikeskus USAst.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411