Teisipäev, august 18, 2015
 

Saadik lahkub

Soera talumuuseumi perenaine Õie Laksberg, kellest on saanud Hiiumaa ajaloo suursaadik ja mahlaka kõnepruugiga hiiu naise võrdkuju, paneb ameti maha. Sellest on tõsiselt kahju, sest Õie on väga meeldejääv isik ja saare külalised kiidavad taevani tema vastuvõtte.
Soera talumuuseumis toimetas Õie koos oma kaasa Aleksandriga üle 14 aasta. Nüüd on ta öelnud, et ei jaksa enam ja on valmis kõrvale astuma, et teha teed uutele tegijatele.
Kes suudab Õie kingadesse astuda ja Soeras sama edukalt jätkata? Paneb kohe mõtlema. Eriti peaks selle peale mõtlema talumuuseumi omaniku, Pühalepa valla juhid, et seni väga hästi toiminud muuseum ripakile ei jääks.
Üht muuseumi käidavaks kohaks muuta on keeruline. Seda suudab vaid inimene, kel sära silmis, kes tööd ei pelga ja Hiiumaad armastab.
Hea oleks kui Soera talumuuseum jääks ka peale Õie ja Aleksi lahkumist hiiu keele ja meele pesaks nagu see siiani olnud. Kindlasti ei taha me, et Soerast saaks jälle lihtsalt muuseum. Praeguseks on see palju enamat: näitused, kontserdid, toitlustus, teater, ajalooline miljöö.
Paljud Soerat külastanud inimesed ei keskendunudki enam niivõrd museaalidele kuivõrd miljööle, ja Laksbergid olid kahtlemata säravaim osa sellest.

18. august 2015

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411