Rattamaratonil startis üle 300 ratturi

Katrin Sarapuu
Laupäeval sõideti Tahkuna poolsaare teedel ja metsaradadel Vichy Hiiumaa IV rattamaraton, kus pedaalis üle 300 ratturi.
Seda on märksa enam kui mullusel, kolmandal Hiiumaa rattamaratonil – siis sai aja kirja 224 ratturit.
Hiiumaa rattamaratoni võitis Kristo Sepp ajaga 1.34.20 Harjumaa klubist Redbike-Actual. Mullu pidi Sepp napilt, paari minutiga alla vanduma teisele harjumaalasele – Hiiumaa III rattamaratoni võitis Oliver Öpik Thule Opel Pro Teamist.
Harjukate päralt olid ka tänavuse põhisõidu teine ja kolmas koht. Teine oli Toomas Erikson X-Sport Team/Hiieko-st ja kolmas Risto Roonet Craftist.
Parim naine põhidistantsil oli Greete Steinburg Lääne-Virumaalt ajaga 1.46.55.
Põhisõidu parim Hiiumaa rattur oli ajaga 1.40.19 Martin Remmelg, kes lõpetas üheteistkümnendana. Mullusel maratonil oli parim hiidlane Siim Koolmeister, kelle pärast oli kümnes koht.
Lühema, 22kilomeetrise sõidu võitis Rait Ärm Harjumaa klubist Porter Racing ajaga 57.17, teine oli Jarko-Jael Jõessar Raplamaa rattaklubist KoMo ja kolmas Sander Stimmer Pärnu Kalevi SKst. Parim naine lühemal distantsil oli Avely Riiel Porter Racingust ajaga 1.03.48.
Hiidlastest oli sel distantsil parim Ain Kotter ajaga 1.02.03 seitsmes. Hiiu naistest oli parimana Teele Tüll 106. kohal ajaga 1.31.36.
Laste kahekilomeetrise sõidu võitis 20 startinu seas Kermo Tamm Harjumaalt (6.00) ja ühekilomeetrise sõidu 28 ratturi seas harjukas Joosep Eensalu (3.27). Tillusõidul osales kümme väikest ratturit.
Võistlusel osales kokku 319 ratturit, neist 39 km pikkusel põhisõidul 136 ning 22 km pikkusel distantsil 125 ratturit. Lastesõitudes pedaalis 58 väikest rattasõpra.
Hiiumaa IV rattamaraton toimus 15. augustil Tahkuna poolsaarel. Võistluskeskus asus Hiiu valla Mangu küla Randmäe puhketalu maadel.
Rattamaratoni korraldas Jalgrattaklubi Paralepa koostöös MTÜ-ga Hiiumaa maraton. Sõit oli Läänemaa maastikurataste sarja Marimetsa Kapp viies etapp. Sarja kümnes hooaeg jätkub 30. augustil Läänemaal Kirblas Matsalu VIII rattamaratoniga ja lõpeb 3. oktoobril Karujärve V rattamaratoniga.