Reede, august 21, 2015
 

Nööbist kinni

Helja Kaptein
Maantee Kärdlast Tubalani on sulanud. 18. augustil toimus sel teelõigul liiklusõnnetus autoga, mille juhi väitel hakkas sõiduk sulabituumenil libisema ja vajus teelt välja. Kuidas selline ohtlik olukord maanteel on tekkinud ja kuidas on kavas seda lahendada?
Vastab Maanteeamet lääne regiooni peaspetsialist Raido Randmaa: “See olukord riigimaantee nr 81 Kärdla – Käina teisest kuni viienda kilomeetrini on tekkinud soojade ilmade ning erakorraliselt tiheda raskeliikluse koosmõjul. Raske-liiklus on sel lõigul märgatavalt suurenenud tulenevalt riigimetsa majandamise keskuse tellitud teetöödele.
Maanteeameti autodele on paigaldatud tee haardeteguri mõõtmiseks ElTrip mõõteseadmed ning peale avariid teostatud mõõtmiste järgi oli haardeteguri väärtuseks antud lõigul 0,57. Majandus- ja taristuministri määruse järgi on kehtestatud tee seisundinõuded, kus on määratletud, et talviste sõiduolude puhul ei tohi haardeteguri piirväärtus langeda alla 0,25. Seega saab haardeteguri mõõtmistulemustest öelda, et tee vastas kehtestatud seisunditasemele.
Antud teelõik on meil võetud vaatluse alla juba mõned nädalad tagasi ning meie hooldepartner OÜ Hiiu Teed on bituumeni sulamise pidurdamiseks teed sõelmetega puistanud. Täna [19. augustil -toim.] paigaldatakse teelõigule ka 70 km/h kiiruspiirang ning teostatakse täiendav sõelmetega puistamine.
Toimunud liiklusõnnetuse põhjused selgitab välja politsei.”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411