Teisipäev, august 25, 2015
 

Nädalajagu lusti Emmaste pallimurul

Egon Tintse
Mitmendat aastat järjest täituvad kohad Hiiumaa jalgpalli suvelaagritesse väga ruttu.
Laagrid toimuvad samaaegselt ja ühtse kava järgi üle Eesti. Tänavu korraldas neid MTÜ Hiiumaa Jalgpall koostöös Rimi ja Eesti jalgpalli liiduga.
Juunis toimus see nagu varasematel aastatel Kärdlas, augustis aga uue paigana Emmastes. Kui algul peljati, et Emmaste laagrisssse registreerutakse aeglasemalt, oli tegelikkus teistsugune – juba mitu kuud enne said kohad täis.
Osalised ei kahetsenud – terve nädal täis lustlikku jalgpalli, mida saatis lõpuks kohale jõudnud soe suvi.
Nagu kirjutas Sirle Ulla vaadates peatreener Egon Tintse tehtud laagripäevade fotosid: “Vaadake neid pilte – superlaheda emotsiooniga pildid! Üks mõnusam kui teine!“
Plussina võib välja tuua ka saare noorte üha paraneva jalgpallimänguoskuse.
Nagu tavaks kogunevad kõik laagrilised üheks päevaks vutipühamusse, Lilleküla staadionile. Sel korral võistlesid osavusvõistlusel pea 800 last 24-st laagrist. Emmaste laagrilised olid ühed neljast, kes suutsid võistlusraja läbida vähem kui 10 minutiga. Poolfinaalivõiduga jõuti kindlalt finaali, kus Tallinna Ajaxi ja Tallinna Nike Arena laagrid liikusid teistelt selgelt eest, kulutades rajal vaid mõne sekundi üle 9 minuti. Kuna Emmaste noored oma aega ei parandanud, siis võidu nimel nad kaasa  rääkida ei saanud ent väärt tulemus ja võistluskogemus igal juhul.
Nädalane laager lõpetati reede lõuna ajal jalgpallimängude ja penaltivõistlusega, kus lõid kaasa ka kümmekond ema-isa. Vutimängus vanemad end tagasi ei hoidnud ja võitsid kõik kolm mängu.
MTÜ Hiiumaa Jalgpall projektijuht Kristi Linkov rõõmustas, et laager sujus: “Tänan kõiki vanemaid, kes oma lapsed nädalaks meie hoolde usaldasid.” Ta avaldas ka lootust, et laager lastele sedavõrd meeldis, et järgmisel aastal tahetakse rõõmuga tagasi tulla.
Emmaste laagris oli 47 osalejat, keda juhendas 5 treenerit.

Hergo Tasuja
jalgpallitreener

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411