Reede, august 28, 2015
 

Metssigade küttimise erimeetmed

Riigikogu võttis 18. augustil menetlusse jahiseaduse muutmise seaduse eelnõu, milles muuhulgas kavandatakse maaomanikele oma maal metsseajahiks loa andmist sarnaselt väikeulukite küttimise õigusega.
Eelnõu kohaselt on jahipiirkonna kasutaja ehk jahiselts edaspidi kohustatud kehtiva jahitunnistuse alusel andma oma kinnisasjal jahti pidavale maaomanikule või tema määratud isikule metssigade küttimiseks tasuta jahiloa. Seletuskirjas põhjendatakse, et see võimaldab metssigade arvukuse reguleerimiseks kaasata rohkem jahipiirkondadesse mittekuuluvaid jahimehi.
Lisaks plaanitakse lubada metssea küttimist seisva mootoriga mootor- ja maastikusõidukist, tehisvalgusallikat ja püünisaeda kasutades ning ilmsete seakatku tunnustega metssea surmamist jahiloata.
Eelnevalt, 17. augustil jõustus jahieeskirja muudatus, millega lubati aastaringne metssea ajujaht ning aastaringne jahipidamine emistele ja põrsastele. Jahti jahikoeraga lubatakse nüüd 1. oktoobrist 31. märtsini.
Keskkonnaameti peadirektori Andres Onemari 18. augusti käskkirjaga seati piirangud ka metssigade lisasöötmisele, mis on lubatud 1. maist 30. septembrini uluki tekitatud põllukahjude ennetamise ja vähendamise eesmärgil. Aastaringselt on lubatud peibutussöötmine varitsusjahil kõrgistmelt.
Keskkonnaministeeriumi teatel on kõik muudatused ajutist laadi ning kehtestatud võitluseks sigade Aafrika katkuga. Kui olukord normaliseerub, siis seadused ja eeskirjad taastatakse endisel kujul.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411