Teisipäev, august 11, 2015
 

Merre kukkunud purjetajat pole leitud

Pühapäeval Hiiumaa lähistel jahi pardalt merre kukkunud 76aastast meest ei ole nädala jooksul leida õnnestunud. PPA pressiesindaja Kaja Grak ütles eile, et kahjuks ei ole meest vaatamata nii merelt, õhust kui ka kaldalt teostatud otsingutele õnnestunud leida. Ka tema merrekukkumise täpne põhjus on teadmata.
Ilta-Sanomat kirjutas, et hukkunu oli kogenud Soome purjetaja, Edela-Soome purjeseltsi liige. Ilta-Sanomate andmeil oli mees kõva lainetusega läinud jahi tekile purjesid sättima. Seejärel oli ta teadmata põhjusel kukkunud jahilt merre ja uppunud. Ajalehe andmeil ei kandnud mees päästevesti. Grak ütles, et seni kuni inimest pole leitud, ei saa öelda kas ta on hukkunud või mitte. Ka pole politseil õigust avaldada kadunud inimese nime, tegevusala ega tausta.
Pühapäeval. 2. augustil kell 14.46 edastas Soome jaht raadiosidekanalit kasutades kiirteate, andes teada üle parda kukkunud inimesest. Jaht asus õnnetuse ajal Kärdla sadamast umbes seitse meremiili põhja suunas.
Merevalvekeskus käivitas otsinguoperatsiooni, kaasates otsingutele Kärdla politseijaoskonna merepäästepatrulli, lennusalga kopteri, Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi ja Turu merevalvekeskuse vahendusel ka Soome Vabariigi piirivalve lennuki.
Vabatahtlikud merepäästjad aitasid jahi pardale jäänud naisel purjed maha võtta ning kella 19.30ks silduti Kärdla sadamas, kus naine anti üle meedikutele. Kärdla sadama kapten Sven Kriggulson ütles, et nüüdseks on jaht sadamast lahkunud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411