Teisipäev, august 11, 2015
 

Lohesurfar: Lainerandasid on Eestis vaid kaks

Erakogu
“See suvi Eestis on olnud eriline. Pole küll olnud pikalt head rannailma, aga on olnud suurepärane surfarite suvi,” ütleb maailmas kõige kõrgemale positsioonile tõusnud Eesti lohesurfar Kristiin Oja.
Järgmiseks lohesurfi MM-etapiks valmistus Kristiin kodustes randades ja nüüd jagab ta soovitusi, kuidas leida Eestis head surfikohta.
Lohesurfar Kristiin Oja: “Kõigepealt tuleks vaadata ilmaennustust, mis suunast ja kui tugevalt tuul puhub. Kõige täpsema ennustuse Eesti kohta saab veebilehelt yr.no. Ilmaennustuse abita on Eestis väga raske ära arvata, mis suunast tuul puhuma jääb – seda, et tuul puhub pidevalt ühest suunast, juhtub meil harva. Erinevate tuulesuundadega sobivad erinevad rannad.
Kindlasti tuleks valida surfamiseks koht, kus ei oleks suuri kive ning seejärel paika panna oma eelistused, kas soovid sõita siledal veel või lainetes.
Lainerandasid on Eestis vaid kaks, Vääna rand Harjumaal ja Ristna rand Hiiumaal. Kes eelistab siledat vett, siis selliseid on Eestis kõrkjate vahel palju.
Kõige tuulisem on alati saartel. Kui mandril tuult napib, tulebki surfivarustus auto peale laadida ja suund saarele võtta. Samas oleme Eestis õnnistatud ilusa rannajoonega ja häid surfikohti on meil siin palju. Kui märkad head surfikohta, siis õpi tundma, millised tuulesuunad sinna sobivad.”
Oma lühikese puhkuse veetis Kristiin Eestis, nautides surfamist kodustes randades. Ta leidis, et seekord tal tuulega vedas, Pärnus puhus tuul pea iga päev ja suvepealinna randadest saidki tema põhilised selle suve surfipaigad.
“Kõige meeldejäävam puhkuseelamus oli “downwinder” ehk allatuult surfamine ühest rannast teise: Pärnu rannast linnaäärsesse Raeküla randa, kuhu enne auto sai viidud ning jäetud ja hiljem sellega tagasi Pärnusse sõidetud,” rääkis sportlane.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411