Reede, august 14, 2015
 

“Lapsed kooli!” jõudis ka Hiiumaa Selverisse

Kampaania “Lapsed kooli!” käigus saab kinkida suurperede kooliskäivatele lastele koolitarbeid kõigis suuremates Eesti linnades. Esmakordselt ka Hiiumaal.
Heategevuslik kampaania jätkub veel täna ja homme. Selverite külastajad saavad kinkida koolitarbeid perede toetuseks, kus kasvab neli või enam last. Eelkõige oodatakse uusi ja kasutamata koolitarbeid, mida võib nii kodust kaasa võtta kui ka kohapealsest poest osta.
Eesti lasterikaste perede liidu (ELPL) vabatahtlikud jagavad infot ja koguvad annetusi täna kella 15–19 ja homme, laupäeval kella 11–15ni.
ELPLi president Aage Õunap rääkis, et igas piirkonnas kogutud koolitarbed lähevad just selle piirkonna peredele. “Kõige enam on peredel rõõmu joonistus- ja joonestustarvetest, ehk siis kõiksugu värvid, pintslid, paberid aga ka sirklid, mallid, joonlauad,” ütles ta. Õunap lisas, et gümnaasiumi ja kutsekooli noored tunnevad aga puudust eelkõige A4 formaadis kladedest, kiletaskutest, korrektoritest.
Hiiumaa lasterikaste perede ühendus (HLPÜ) esindaja Inga Jürimäe selgitas, et varem on nad koolitarbeid kogunud Tallinnas Järve Selveris, tänavu esmakordselt Hiiumaa Selveris, lisaks Tallinnas Marienthali Selveris.
“Kampaania esimene päev on näidanud, et inimesed mõistavad lasterikka pere suuremaid väljaminekuid seoses laste kooliminekuga ning toetatakse heal meelel, vastavalt võimalustele,” ütles Jürimäe.
Ta lisas, et oodatud on kõik lastele koolis ja õppetegevuseks vajaminev alates pliiatsist ja kustutuskummist lõpetades ranitsate ja spordiriietega.
Vabatahtlike abiga kogutakse koolitarbeid lasterikaste perede toetuseks 30 Selveris üle Eesti.
Mullu osales kogumisaktsioonis 320 vabatahtlikku ning inimesed annetasid 34 657 koolitarvet. Abi jõudis läbi ELPLi ligemale 1200 pereni.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411