Reede, august 14, 2015
 

Kes otsustas?

Maavanem Riho Rahuoja räägib tänases Hiiu Lehes, kuidas saladuskatte all tehti otsus parvlaev Hiiumaa viia Saaremaa liinile. Maavalitsust hoiti täielikus infosulus.
Pole ka selge, kelle otsus see on. Ministeerium ütleb, et otsuse tegi laevakompanii. Laevakompanii esindaja Tõnis Rihvk, et kui minister Michal käsib, tuuakse  Hiiumaa tagasi.
Ebaselge on ka see, kas muudatus on vastuolus sõitjateveo avaliku teenindamise lepinguga, mille punkt 16 sätestab, et vedaja peab Hiiumaa liinile tooma uue laeva.
Hiiu Leht püüdis sellele küsimusele vastust saada ministeeriumilt, kuid sellele lihtsalt ei vastatud. Vaatamata, et küsitud sai kolm korda ja kinnitus küsimuse kättesaamise kohta tuli. Miks küll?
Maavanem vahendas minister Kristen Michali öeldut, et ei ole välistatud, et Hiiumaa siia liinile tagasi tuleb. Et see ei ole lõplik otsus ja kui leitakse paremaid lahendusi, siis see muudetakse.
See oleks õige otsus – riik ei tohiks hiidlaste arvelt kokku hoida. Pole ju meie süüdi, et Saaremaa Laevakompanii oma alused Saksamaale viis.

14. august 2015

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411