Reede, august 21, 2015
 

HTÜ nõukogu vahetas juhti

Helja Kaptein
Dan Lukas (39) vahetas välja 17 aastat Hiiumaa tarbijate ühistu nõukogu juhtinud Mati Nursi (72).
Lukase valisid (HTÜ) nõukogu esimeheks nõukogu liikmed ja ta on uuel postil 7. augustist. Senine esimees Mati Nurs jäi edasi nõukogu liikmeks. Veel kuuluvad HTÜ nõukogusse Krista Jaanimägi, Inge Elissaar ja Maimu Nõmm.
Suur eesmärk
Värske esimees tervitas laupäevasel HTÜ liikmepäeval Kärdla sadamas kokkutulnuid ja nimetas lähiaja suureks eesmärgiks ühistu pagaritööstuse ehk nn leivamaja kaasajastamist.
“Seoses leivamaja ümberehitusega tuleb teha raskeid valikuid ja suuri investeeringuid, aga need peavad olema sellised, et see maja ka järgmised viiskümmend aastat vastu peaks,” ütles Lukas. “Muutuma ei pea ainult maja, vaid ka sisu, sest kvaliteet ja mainekujundus on olulised.”
“Selleks, et suurinvesteering Hiiu Pagari leivamajas õnnestuks, on ettevõttena vaja olla avatum ja valmis igakülgseks koostööks,” märkis HTÜ juhataja Kaja Antons.
Ta avaldas lootust, et Hiiumaa pagaritööstus jääb püsima ja Hiiumaa leiba saab osta ka saja aasta pärast.
Ühistul on kavas leivamaja kaasajastamiseks taotleda toetust eeldatavasti järgmisel aastal avanevast Euroopa Liidu
Leader programmist. Programmi kohalik tegevuskeskus, MTÜ Hiidlaste Koostöökogu andis juba juunis nõusoleku, et HTÜ võib esitada programmi toetusetaotluse, mille mahuks 200 000 eurot. Pagaritööstuse renoveerimisprojekti hinnanguline kogumaht on 600 000 eurot.
Edukas aasta
Antons rääkis, et aasta esimesed seitse kuud on ettevõttel läinud hästi. “Vaatamata külmale, tuulisele ja vihmasele suvele oleme nõukogu kinnitatud eelarve täitnud,” ütles ta. Samas märkides, et nad on mures praamiliikluse kvaliteedi halvenemise pärast, mis segab toodangu transporti.
Antons rääkis uuendustest, mis tänavu ellu viidi: värske sisekujunduse sai Hiiu Konsum, internetis avati HTÜ kaheksas kauplus ehk Hiiu Pagari ja Hiiu Köögi pidulauapood, kaasajastati ettevõtte kodulehekülge, võeti kasutusele uued Pühalepa pitsimustriga tooteetiketid.
Ettevõttesiseselt käivitati kevadel konkurss “Hoiame kokku”. “Konkursi tulemusena paranes tootmise ja kaupluste omavaheline koostöö,” selgitas Antons.
HTÜ liikmepäevalt jäigi kõlama, et oluline on hoida oma inimesi, kes saarel töötavad või tarbivad ühistu teenuseid.
“Ühistu on Hiiumaa päris oma ettevõte, ta kuulub oma liikmetele ja annab tööd hiidlastele, ühistu kalleim vara on meie töötajad,” ütles HTÜ juhatuse esinaine Kaja Antons.
Kokku on HTÜs ametis 126 töötajat, neist 77 ühistus ja 49 Hiiu Pagaris.
Miks olla liige?
Dan Lukas rääkis ka ühistu liikmeksolemise plussidest. “Mina leian, et on kaks põhilist põhjust olla HTÜ liige: üks on puhas raha ja teine emotsionaalne toetus,” ütles Lukas.
Ta selgitas, et hiidlasena tahab ta toetada omatoodangu tarbimist, sest ettevõtte kasum läheb ühistusse tagasi. “Ma ei näe põhjust, miks peaks mujal poes käima, sest sel moel on kõige lihtsamalt võimalik toetada elu säilimist Hiiumaal,” ütles Lukas.
Veel lisas ta, et ainuüksi sellega, et on ühistu liige, teenib ta aastas kaupade soodushinna ja boonuspunktide pealt 50 eurot. “Peab olema vihane oma raha peale, kui hiidlane seda ära ei korja.”
Kokku on HTÜl ligi 900 liiget.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411