Teisipäev, august 4, 2015
 

Hiiumaa lähistel merre kukkunud mees ikka veel leidmata

Teadmata põhjustel kukkus pühapäeval, 2. augustil Hiiumaa lähistel jahi pardalt merre päästevestita mees. Otsingud jätkuvad, kuid eile, lehe tükkimineku ajaks teda leitud ei olnud. PPA pressiesindaja Kaja Grak ütles eile Hiiu Lehele, et ka vettekukkumise põhjus pole teada.
2. augustil kell 14.46 edastas Soome jaht raadiosidekanalit kasutades kiirteate, andes teada üle parda kukkunud inimesest. Jaht asus õnnetuse ajal Kärdla sadamast umbes 7 meremiili põhja suunas.
Merevalvekeskus käivitas otsinguoperatsiooni, kaasates otsingutele Kärdla politseijaoskonna merepäästepatrulli, lennusalga kopteri, Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi ja Turu merevalvekeskuse vahendusel ka Soome vabariigi piirivalve lennuki.
Kärdla politseijaoskonna merepäästetoimkond saabus mootorpaadil õnnetuspiirkonda kell 15.10 ja alustas merre kukkunud mehe otsinguid veest. Kuressaare baasist
kell 15.38 startinud kopter jõudis otsingurajooni
kell 15.59.
Vabatahtlikud merepäästjad väljusid Kärdla sadamast kell 16.15 ning nende ülesandeks oli jahi ja selle pardale jäänud naise abistamine, et jaht sadamasse jõuaks. Vabatahtlikud aitasid jahi pardale jäänud reisijal maha võtta purjed ning kell 16.58 alustati jahi pukseerimist Kärdla sadamasse. Koos abivajajaga silduti sadamas kell 19.30. Naine anti üle meedikutele, merel jätkusid mehe otsingud.
Politsei soovitab päästevesti selga panna juba merele minnes, sest õnnetuse juhtudes ei pruugi jääda aega selle otsimiseks ja selga panemiseks. Nõuetekohaselt selga pandud vest hoiab inimest vee peal ka siis, kui inimene on kas teadvuse kaotanud või jõud ujumiseks otsakorral.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411