Reede, juuli 31, 2015
 

Vabakonna roll ühiskonna arengus

Üha sagedasemad on avalikud sõnavõtud, ühistegevused, millegi toetuseks või vastu olemiseks, külaseltside ja muude pisemate organisatsioonide loomised. Kas Eesti vabakond on tugev ja milline on meie kolmanda sektori tulevik, tuleb jutuks tänavuse Paide arvamusfestivali Vabakonna kasvulaval.
“Välja paistame ägedad ja julged, tegelikult napib nii inimesi, ideid kui raha,” ütles Helpifici ja Vabakonna kasvulava üks eestvedajatest Annika Amenberg. Seetõttu võetakse vabakonna kasvulaval luubi alla küsimused ja mõtted, mis puudutavad Eesti vabakonna tugevust ja tulevikku. Kas me tahame muutuda ja kui, siis millisteks ning mida me selleks tegema peame?
Arvamusfestivali Vabakonna kasvulava mõõdab kodanikuühiskonna pulssi kõige laiemas mõttes. Tegeletakse ja arutletakse teemade üle, mis on ühised kogu kolmandale sektorile. Kui on soov muutuda, siis mida selleks peab tegema, kust leida eestvedajaid ning kuidas kasvatada homseid arvamusliidreid. Samuti uuritakse kuidas ühitada ettevõtjate ja vabasektori kired ning kas sotsiaalmeedia on kodanikuaktivismile uus võimalus või hoopiski oht.
Vabakonna kasvulava eesmärk on pakkuda arut­eluvorme, mis annaks kõigile võimaluse kaasa rääkimiseks. Üksi arvutiekraanilt häid ja huvitavaid mõtteid lugeda või jälgida on kahtlemata hariv, kuid võimalust ise kohapeal vaielda, kaasa rääkida, edasi arendada võib pidada kvaliteetajaks, leidis Amenberg. Seetõttu on arutelud üles ehitatud nii, et alal saab tõsised probleeme arutada nii mängulisemas vormis kui ka vahetada mõtteid terviseekspertidega.
Vabakonna kasvulava arutelud toimuvad 14. ja 15. augustil. Teiste seas saavad sõna muusik Kerli Kõiv, Praxise juht Annika Uudelepp, poliitikud Liia Hänni, Oudekki Loone ja Anvar Samost, sotsiaalpoliitkka asjatundja Zsolt Bugarszki, Tallinna Ülikooli professor Airi-Alina Allaste jpt.
Lisainfo arvamusfestival.ee/kava/

Mariliis Mia Topp
arvamusfestivali vabatahtlik

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411