Teisipäev, juuli 14, 2015
 

Üks käsi ja teine käsi

Käina vald on igati eeskujuks tehes pingutusi, et valda noori maksumaksjaid juurde tuua või olemasolevatele paremaid elamistingimusi luua.
Lihtne see pole olnud. Kui riik viis aastat tagasi saatis sõnumi, et vallad võiks taotleda maad elamumaa arendamiseks noorte perede jaoks, siis vahepeal kadus poliitiline tahe ja Käina valla maataotlus jäi paariks aastaks toppama.
Paistab, et valitsejail pole regionaalpoliitikaga kiiret, aga hiidlastel juba on. Väga kiire. Suuremõisas enam pole perearsti, Kõrgesaares sellest suvest samuti. Järgmisel kuul lahkub saare ainuke günekoloog, kes ametis olnud üle 30 aasta. Ühelegi pole õnnestunud leida asendajaid, ka keskealisi mitte, noortest rääkimata.
Need on tõsised signaalid, et noori saareletulijaid pole meelitada millegi muu kui elamispinnaga, mis võiks olla hinnalt soodsam kui pealinnas. Seda Käina vallajuhid püüavadki saavutada ja kinnisvarahindadest paarkümmend protsenti soodsam kodu oleks kindlasti argument miks saarele jääda või tulla.
Paraku mis kasu on sellest, kui Käina vald teeb pingutusi, et luua noortele peredele koduvõimalusi, kui riigiasutused leiavad, et Hiiumaa haigla erikohtlemist ei vaja?
Jah, rahanumbrite järgi võib pilt nii paistagi, aga mis siis kui planeeritud haigekassa teenuste mahtu taas täita ei õnnestu?
Mullune puudujääk oli 70 000 eurot. Ja see on tingitud sellest, et üha kahanevast saare elanike arvust tulenevalt lihtsalt pole, kellele teenust osutada.
14. juuli 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411