Reede, juuli 31, 2015
 

Teater NO99 toob kriitilise stand-upi

Teater NO99 läheb esmakordselt oma lavastusega suvetuurile ja jõuab esmakordselt ka Hiiu saarele. Etendus “Kodumaa karjed” antakse Kärdla kultuurikeskuses 27. augustil.
“Ikka küsitakse meilt, kas me kunagi kodusaalist kaugemale ja saartele ka jõuame. Nüüd siis,” selgitas teatri turundus- ja kommunikatsioonijuht Kätlin Sumberg.
Tegemist on Jaak Printsi vaimuka ja lõbusa soololavastusega, mille kohta tutvustuses öeldakse kriitiline stand-up. “Kodumaa karjed” on emotsionaalne kokkuvõte häältest, millest moodustub nüüdisaegne Eesti inimene. See on skisofreeniline Eesti, kus korraga kõlavad sõim ja joovastumine. Karjatused ja hüüded. Rõõm ja kurbus.
Sumbergi sõnul on antud lavastuse puhul tegemist üsna kerge, äratundmisrõõmu pakkuva, laiemale publikule sobiva ja intensiivse näitlejatööga lavastusega.
Lavastuse algusel on ka oma tore lugu – idee sai alguse eelmise aasta arvamusfestivalilt, kuhu teater viis n-ö ühekordse Jaak Printsi lavakõne
“24 aastat ühe tunniga”, mis kulmineerus festivali tippsündmuseks ning sai palju kajastust ja menu.
Seejärel läks ühekordne aktsioon teatrisse tagasi – mitmeks kuuks proovisaali – ja sellest sai eraldi terviklik lavastus, mis esietendus selle aasta veebruaris ja on seni NO99 kodusaalis olnud järjepidevalt välja müüdud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411