Reede, juuli 31, 2015
 

Sõnum: Kõik saavad teenindatud

Kaisa Orunuk
Ratsu- ja kohvikutepäevade nädalavahetus tõotab saare- ja mandrivahelisel parvlaevaliinil tulla aasta rahvarohkeim. Nii vedaja kui sadamakohvikute pidajad lubavad, et kõik saavad teenindatud. Kasvõi öösel.
Hiiu- ja mandrimaa vahel ühendust pidava OÜ Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin ütles, et nõudlus sel nädalavahetusel on väga suur ja suure tõenäosusega seda ilma ooteaegadeta rahuldada ei õnnestu.
Ta palus ettevõtte nimel reisijatel varuda kannatlikku meelt, et oma ülesõiduaeg rahulikult ära oodata. Samas rahustas Hiiuväin reisihimulisi öeldes, et Heltermaa–Rohuküla liinil tänavu Regula asemel sõitev parvlaev St Ola võimaldab päevas vedada ligi 100 sõidukit enam. Rohukülas mehitamata seisva varulaeva Harilaid töösse lülitamist ei ole tema sõnul kaalutud.
Ta kinnitas, et kaks laeva – Hiiumaa ja St Ola – sõidavad kogu päeva vahet pidamata ning vajadusel tehakse lisareise. “Kusagile mujale kui öö peale ei ole võimalik lisareise panna. Kui aga graafikureisidest on siiski mahajääjaid, siis lisasõidud igal juhul tehakse,” lisas Hiiuväin.
Möödunud aastal oli augusti esimene nädalavahetus liinil rekordiline: reedest pühapäevani veeti liinil üle
4400 sõiduki ja enam kui
14 500 reisijat. Seejuures pühapäeval veeti saarelt mandrile 1200 sõidukit, mis sellele eelnenud pühapäevaga võrreldes oli 150 võrra enam.
Klientide tulekuks valmis
Rohuküla sadamahoones kohvikut pidava ettevõtte OÜ Avelin LM juht Ave Heringas kinnitas, et nemad on nädalavahetuseks igati valmis ja ootavad. “Meil on alles üheaastane kogemus, aga möödunud aastal oli just see nädalavahetus meie jaoks aasta tippsündmus,” rääkis ettevõtja.
Kohvik pakub õdusat äraolemist poolesajale inimesele. Heringas kinnitas, et sadamakohvik on avatud seni kuni jagub kliente. Mullu sai kohvikupidaja tööpäeva lõpetatuks lugeda alles kella ühe ajal öösel. Tavaliselt teenindatakse nii sadamat läbivaid reisijaid kui teisi külastajad kell 9–19.
Heltermaa sadamahoones baari pidav FIE Merike
Kesküla ütles, et paneb pühapäevaks välja täiendavad müügipunktid, kust saab osta friikartuleid-viinereid, hamburgereid ja pannkooke. Kesküla
avaldas lootust, et ehk õnnestub nii vältida pikka söögiooteaega. “Eriti just lapsed ei jõua pikka aega oodata. Kui kõht on tühi, siis ikka kohe vaja,” teab ettevõtja.
Ta andis sõna, et kliente teenindatakse niikaua kuni sadam tühi ning keegi nälga ei jää ja niisama passima ei pea.
Sadam väärib uudistamist
Kui parvlaev väljunud ja selge, et järgmised poolteist tundi vabad, tasub ringi vaadata sadamates. Võib-olla on just teie Rohuküla sadamas viibimise ajal kai ääres Vormsi vahet sõitev uus parvlaev Ormsö? Samasugune hakkab varsti ühendust pidama ka Hiiu- ja Saaremaa vahel. Heitke pilk peale!
Osav Hiiu vigursaagija Ivo Mänd on kaile valvuriks voolinud uhke Neptuni kuju, mille kõrval reisimälestusi fotodeks vormida. Heltermaal saab sama teha jahisadama muuli tipus oleva naiseskulptuuriga “Tuules”, mis on Tartu kujuri Aulin Rimmi looming.
Heltermaal laevalepääsu oodates võib lisaks jahisadamas ringivaatamisele ette võtta jalutuskäigu mööda mereranda Sarve poole või külastada Heltermaa käsitöömaja. Perenaine Heli Hahndorf ütles, et pühapäeviti on nad avatud tavaaegadest varem ja pikemalt, alates 9–22ni.
“Põhiline reegel on see, et kui uks on lahti, siis on ka käsitöömaja lahti,” lausus
Hahndorf. Klientidele pakutakse valikut Hiiumaa käsitööst ja suveniiridest. Lisaks saab seal praegu uudistada hiidlasest loodusfotograafi Tiit Leito fotonäitust.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411