Reede, juuli 24, 2015
 

Repliik metssigade arvukuse teemal

“Järgmine jahindusnõukogu on 30. juulil, päevakorras ka metssigade küttimislimiidi suurendamine. See arutelu siin [Facebookis – toim] annab taaskord tõendust sellest, et jahimeeste jutud metssigade arvukuse vähenemisest ei vasta kuidagi tõele. Elektrikarjus on heaks lahenduseks ühe kinnistu probleemi lahendamiseks, tervikuna aitab siiski vaid metssigade arvukuse oluline vähendamine.
Kindlasti tuleb lõpetada metssigade massiline lisatoitmine. Ega loom ei ole selles süüdi, et inimene annab talle lisasöötmisega pidevat signaali “tingimused on ülisoodsad”. Sellistes tingimustes on paljunemine täiesti normaalne tulemus.
Jahiseadusest tulenevalt peaks olema maaomanike ja jahimeeste vahel sõlmitud leping, mis paneks paika mõlema poole õigused. Kahjuks on tänaseni olukord veel siiski selline, et jahimehed on koondunud organisatsioonidesse, maaomanikud aga on selles osas väga passiivsed. Nii ongi olukord, et jahimeeste hääl kõlab kõvemini ja nende huvid saavad paremini kaitstud. Leping, mida jahimehed praegu pakuvad, ei ole võrdsetel alustel.
Iga maaomanik saab teada oma kinnistul jahti pidava jahindusorganisatsiooni andmed metsaregistri avalikust teenusest. Selleks sisestage eelnevalt oma maa katastritunnus ja seejärel valige kaardikihtisest Jahipiirkonnad.
http://register.metsad.ee/avalik/”
Aira Toss
Hiiumaa jahindusnõukogu liige,
Hiiumaa erametsaseltsi esinaine

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411