Reede, juuli 24, 2015
 

Mudeliklubi muruniidukunstnikud

HIIUMAA mudeliklubi
Hiiumaa mudeliklubi tegi kirjakunsti murutraktoriga, millega Linnumäe puhkekeskuse maadele niideti paiga nimi, kus mudeliklubi 31. juulil, 1. ja 2. augustil lennupäevi korraldab.
Mudeliklubi üks eestvedajaid, Andres Laanejõe rääkis, et kuna neil oli vaja katsetada kopteri uusi akusid ja vaja oli ka lennupäevade toimumisplats puhtaks niita, tekkis neil mõte niita muru sisse koha nimi – Linnumäe.
Kui kellelgi on huvi sama korrata ja üles võtta näiteks oma krundil, siis ühe tähe laius on kaks traktorilaiust, tähevahe üks. Laanejõe ajas enne ülemise ja alumise joone, mille vahele siis kujundas tähed. Tähtede sisseniitmiseks kulus Laanejõel umbes pool tundi ja kõik tähed niitis ta rohu sisse silma järgi. “Olin isegi üllatunud, et nii hästi välja kukkusid,” ütles Laanejõe. Tegemist oli Raider-tüüpi niidukiga, millel tera ees. Ä-tähe täppide tegemiseks pani ta murutraktori telje ümber pöörlema ja täpid said perfektsed.
Tehtu pilditas üles tema mudeliklubikaaslane Lauri Valdmann. Enne töö alustamist uurisid nad isegi seda, kas nende kirjatöö võiks ehk ka Google’i kaardile jääda. Kahjuks pole sateliidi pildistamise tööle määratud kindlaid aegu ja nii tegid klubilased ülevalt ise pildi.
“Fantaasia viib meid huvitavate ideedeni. See on märgiks, et heas mõttes hullud ideed pole maailmast kadunud ja osa nendest tuleb ka meie peanuppudest,” naljatas Laanejõe. Tema kinnitusel Hiiumaa mudeliklubi rahval ideid jagub ja seda nii taevapiltide tegemiseks kui lennukimudelite ja seebikarbiautode ehitamisel.
Mudeliklubi tegemistega saab tutvuda laupäeval, 25. juulil Kiduspe külas Kõpu poolsaare külade päeval ja Hiiumaa lennupäevadel, mis toimuvad Linnumäel samal ajal suure ratsutamispeo, Kärdla ratsupäevadega.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411