Teisipäev, juuli 28, 2015
 

Ministeerium valis kahe kooli ühisdirektoriks Ivo Eesmaa

Helja Kaptein
Ministeeriumi komisjon esitas kinnitamiseks Hiiumaa ameti­kooli direktoriks ministrile Ivo Eesmaa (62) nime.
Haridus- ja teadusministeerium kuulutas välja konkursi Hiiumaa ametikooli ja tulevase riigigümnaasiumi ühise direktori leidmiseks juunis.
Tähtajaks, 6. juuliks laekus kolm avaldust ja kõik kandidaadid kutsuti vestlusvooru.
Asso Ladva ministeeriumi kommunikatsiooniosakonnast ütles, et komisjon tegi valiku Eesmaa kasuks üksmeelselt. “Valik langes Ivo Eesmaale, kuna tal on suured kogemused kooli juhtimisel ning tema visioon, kahe õppeasutuse toimimisest ja nendevahelise koostöö arendamisest, oli komisjoni arvates kõige parem,” selgitas Ladva.
Ametist lahkuva direktori Ülo Kikase asemel asub Eesmaa tööle Hiiumaa ametikooli juhina, kuid mitte täis, vaid poole kohaga. Järgmisel aastal, kui Hiiumaal alustab tööd riigigümnaasium, muudetakse lepingut ja Eesmaa hakkab juhtima nii ametikooli kui riigigümnaasiumi.
Praegu on Ivo Eesmaa Kärdla ühisgümnaasiumi direktor ning olnud selles ametis 15 aastat.
“Kuna tuleb ümberkorraldus ning Kärdla ühisgümnaasium jaguneb kaheks, siis tuli otsustada kumma poolega lähen ja otsustasin gümnaasiumi kasuks. Kuna gümnaasiumiga kaasnes ka ametikool, siis nii see välja tuli,” selgitas Eesmaa, miks ta kandideerida otsustas.
Küsimusele, mida tema jaoks tähendab kutseprofiiliga kooli, nagu seda on Hiiumaa ametikool, juhtimine, vastas Eesmaa järgmist: “Profiil võib olla teine, aga tegemist on ikkagi kooliga ja koolid töötavad ühe ja sama põhimõtte järgi. Kogu tegevuse alus on õppekava ja õppekava alusel luuakse arengukavasid ja asju. Nii et selles mõttes on see kõik ikkagi ühtemoodi, lihtsalt sisud on natuke erinevad.”
Eesmaa lisas, et koolis on olemas inimesed, kes asja tunnevad ja tema ei pelga, et ta ametikooli juhtimisega hakkama ei saa. “Kui ma oleksin peljanud, siis ma poleks kandideerinud,” ütles Eesmaa.
Seda, kes võiks tahta juhtida eraldijäävat põhikooli, Eesmaa oletada ei osanud. “Tõenäoliselt tuleb konkurss, sest see koht jääb ju vabaks ja kes valitakse, on valla otsustada.”
Aasta pärast tekib Ivo
Eesmaal võimalus pensionile jääda, kuid seda võimalust ta ei kasuta, kinnitas koolijuht: “Loomulikult: kui ma otsustasin kandideerida, siis mitte selleks, et saaks selle koha pealt pensionile minna,” ütles Eesmaa, kellega sõlmitakse tähtajatu tööleping.
Asso Ladva lisas, et Hiiumaa ametikool ja tulevane riigigümnaasium jäävad toimima eraldiseisvalt ehk koole ei ühendata. Uuel koolijuhil saab olema kaks ametinimetust: Hiiumaa ametikooli direktor ja Hiiumaa gümnaasiumi direktor.
“Ootus uuele juhile ongi mõlema kooli tugevusi teineteise jaoks kõige paremal viisil ära kasutada,” lisas Ladva.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411