Reede, juuli 31, 2015
 

Meest karistati loata relva hoidmise ja ähvardamise eest

29. juunil mõistis kohus süüdi varem kahel korral väärteo­korras karistatud Priidu Ratniku (40) ja karistas teda viiekuulise vangistusega tingimuslikult.
Kohtuotsuses on kirjas, et Ratnik rikkus relvaseadust ja hoidis kodus isast jäänud tulirelva ja laskemoona, kuigi tal puudus nõutav eriluba.
Teise kuriteo sooritas Ratnik kui helistas tuttavale, kes kohtuotsuses on tähistatud initsiaalidega K. L. ning ähvardas, et “kustutab ta ära”. Kõne adressaat viibis helistamise hetkel Rohuküla–Heltermaa praamil teel Hiiumaale ja ta sai aru, et Priidu Ratnik ähvardab teda tapmisega. Ähvardatu pidas ähvardust reaalseks, kuna ta teadis, et Priidu Ratnikul on ebaseduslik tulirelv ja tundis seetõttu ohtu oma elule.
Prokurör nõudis ebaseadusliku relva ja laskemoona hoidmise eest Ratnikule kahekuulist ja ähvardamise eest viiekuulist karistust.
Kergema karistuse, st kaks kuud vangistust luges kohus kaetuks raskema karistusega, st viiekuulise vangistusega. Karistust ei pöörata täitmisele, kui Priidu Ratnik aastase katseaja jooksul ei pane toime uut tahtlikku kuritegu.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411