Reede, juuli 31, 2015
 

Mahasõiduta kiirteed

Kiduspäe küla inimesed ei istu omaette ega kiru riiki, vaid annavad järjekindlalt teada, mida nad oma riigilt ootavad.
Nii kogusid nad seitsme aasta jooksul Kõpu külade päevadel allkirju Kiduspäe küla tee mustkatte alla viimise toetuseks. Allkirjalehed viidi igal aastal maavalitsusse ja seda tehti niikaua kuni nende teejupp arengukavadesse sisse kirjutati. 2013–2014 kaeti tee mustkattega ja nüüd käib külast taas läbi ka liinibuss.
Nüüd on külaelanikud asunud taotlema kiiret internetiühendust igasse maamajja. Igaüks, kes leiab, et see on vajalik, võiks Toomas Saali üles otsida ja toetuseks käe alla panna.
Kui EstWin valguskaableid rajama hakati, räägiti ju kõikides PR-teadetes suure suuga, kuidas see valguskaabel jõuab igasse maamajja ja kiire internetiühendus paneb elu Eesti äärealadel õitsema.
Tegelikkus on selline, et väga soodsalt valguskaabli saanud telekommunikatsioonifirmad pole ühenduste ehitamisest huvitatud. Kas on põhjuseks kasutajate vähesus või kõrged ehituskulud, igal juhul pole eraettevõtted, kes pääsesid suurtest investeeringutest ja said uued ühenduskaablid n-ö riigi rahaga, valmis ehitama nii-öelda mahasõitusid sellelt interneti kiirteelt.
Probleemi olemasolu märkis ka riigikontroll. Kuid riigikontrolli aruanne on kuulatud, vastukajad ajakirjanduses vaibunud ja kõik endine.
Nii et peame ise teada andma, et ka külades on elu ja me tahame sama kvaliteetseid teenuseid, kui pakutakse linnas.
31. juuli 2015

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411