Teisipäev, juuli 7, 2015
 

Laste hambaravi lepingud

Eesti haigekassa sõlmis uueks perioodiks lepingud partneritega, kelle juures haigekassa tasub alla 19aastaste laste hambaravi eest. Hiiumaal on lepingupartneriteks OÜ Emmaste Hambaravi, OÜ Heli Mikk Hambaravi, OÜ Angela Sivonen Hambaravi ja AS Pärnu Hambapolikliinik Kärdlas ning Küllike Tammeveski Hambaravi Käinas. Uus lepinguperiood algas 1. juulist ja lõppeb 30. juunil 2019.
Haigekassa tasub alla 19aastaste laste hambaravi eest ainult oma lepingupartnerite juures. Seepärast tuleks kontrollida, et valitud hambaarstil oleks haigekassaga leping. Juhul kui leping puudub, peab lapsevanem teenuse eest ise tasuma täies mahus ja seda raha haigekassalt tagasi ei saa.
Haigekassa tasub vaid nende teenuste eest, mis on haigekassa tervishoiuteenuste loetelus. Lisainfot saab küsida ka haigekassa infotelefonil 16363 või e-posti aadressilt info@haigekassa.ee.
Pärast isiku 19aastaseks saamist osutatakse tasuta hambaravi ühe aasta jooksul ainult juhul, kui ravivajadus ilmnes isiku viimase visiidi ajal enne 19aastaseks saamist. Tasuta teenust saab sama hambaraviteenuse osutaja juures, kus ravivajadus tuvastati.
Haigekassa rahastab ka laste ortodontiat (sh breketid), kuid ainult raskete diagnooside korral, mille kohta saab täpsemat infot haigekassa kodulehelt.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411