Reede, juuli 3, 2015
 

Kaks noort hiidlast võeti vahi alla

Prokuröri taotlusel võeti vahi alla kaks Hiiumaalt pärit noormeest, keda on alust kahtlustada mitmete kuritegude toimepanemises. Ühe neist tabas politsei vahetult pärast teo toimepanemist 18. juuni öösel, teine peeti kinni selle nädala alguses.
18. juuni öösel märkas politseipatrull Kärdla lähistel teel liikumas sõiduautot Audi 100. Kuna sama sõidukit on varem korduvalt kasutatud õigusrikkumiste toimepanemisel, otsustas patrull auto kontrollimiseks peatada. Peatumise järel jooksid sõidukijuht ja üks kaasreisijatest metsa, teine kaasreisija jäi autosse. Põgenike jälile jõudmisel oli abiks teenistuskoer Isak ja kell 1.45 leiti sõidukijuht metsast üles. Juhiks osutus kohalik 22aastane mees, kellel ei ole mootorsõiduki juhtimisõigust ja keda on korduvalt autoroolist tabatud.
Politsei alustas kriminaalmenetlust ja pidas autot juhtinud mehe teo toimepanemises kahtlustatavana kinni. Arvestades tema seniseid õigusrikkumisi pidas prokurör vajalikuks taotleda kohtult luba mehe vahi alla võtmiseks ja 19. juunil rahuldas Pärnu maakohtu Haapsalu kohtumaja taotluse.
Menetluse käigus selgitati välja, et vahi all olev mees on koos kahe kohaliku noormehega toime pannud teisigi süütegusid. Teine, 20aastane mees peeti kahtlustatavana kinni
29. juunil ja samal päeval taotles prokurör kohtult luba ka tema vahistamiseks. Kohus pidas sedagi taotlust põhjendatuks ja mees on eeluurimise ajaks vahi all. Kolmas kahtlustatav on praegu muude õigusrikkumiste eest karistuseks määratud aresti kandmas.
Kahtlustuse kohaselt on mehed omavoliliselt kasutanud erinevaid sõidukeid ja nendega sõites kahju tekitanud.
Süüdimõistmisel võib neid nende tegude eest oodata rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus.
Kärdla politseijaoskonna juht Aare Allik paneb inimestele südamele, et oma autot kellegi kasutusse andes on oluline veenduda selles, et sel inimesel ka juhtimise õigus on. “Kui annate oma sõiduvahendi kellelegi, kel ei ole vajalikku ettevalmistust, aitate kaasa õigusrikkumisele. Oma vastutustundetu käitumisega seate ohtu turvalisuse, sest üsna suur on tõenäosus, et oskusteta juht võib põhjustada liiklusõnnetuse ja kedagi vigastada,” lausub Allik.
Abiprokurör Ülle Tamm lisab: “Kuna sõidukiga, millega 18. juunil sõideti, on korduvalt toime pandud õigusrikkumisi, on võimalik taotleda selle konfiskeerimist.” Lääne ringkonnaprokuratuuri taotlusel on kohus tänavu korduvalt juhtimisõiguseta sõidukit juhtinud inimestelt konfiskeerinud kuus sõidukit.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411