Reede, juuli 3, 2015
 

Imelik personalipoliitika

Hiiu valla personalipoliitika kohta on toimetusse tulnud mitmeid signaale.
Kärdla raamatukogu juhataja taandus oma ametikohalt koguhoidjaks. Uus juhataja vallandas ainsa raamatukogundusliku kõrgharidusega töötaja ruttu.
Kärdla kultuurikeskuse töötaja võitis Hiiu valla kultuuri- ja vaba aja keskuse juhi konkursi. Neli kuud hiljem teatati talle, et ta ikkagi ei võitnud konkurssi ja keskusele otsitakse siiani uut juhti.
Vähempakkumise valla lehe väljaandmiseks võitis kunagise Kõrgessaare valla Teataja toimetaja. Paari kuu pärast võeti see töö tema käest ära ja anti uuele tegijale.
Nüüd sai koondamisteate “sõnakuulmatu” koolijuht Märt Rannast. Näib, justkui kasutaks vallavalitsus töölt “lahtilaskmist” omalaadse malakana.
Huvitav, kas koondamiskuupäeva, 10. september sätiti meelega direktori 60ndale sünnipäevale? Et sünnipäevakingitus või nii?
Hiiu Lehe arvates võiks 17 aastat kooli juhtinud direktoriga lugupidavamalt käituda. Teiseks ei saa koolijuhi ametikohta koondada enne, kui struktuurimuudatused tehtud.
Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna konsultant Asso Ladva ütles, et muudatused haridusasutuse personalis saavad toimuda alles pärast seda, kui on otsustatud asutuse töö ümberkorraldamine. “Olemasoleva ja töötava kooli direktori ametikohta ei saa kehtivate seaduste järgi ära kaotada,” teatas Ladva.
3. juuli 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411