Reede, juuli 31, 2015
 

Emmastes avati Marie Breveri pink

Hergo Tasuja
Emmaste põhikool pidas laupäeval 95. sünnipäeva. Õhtu ühe tipp­hetkena avati legendaarse koolijuhi Marie Breveri nimeline pink.
HERGO TASUJA
hiiuleht@hiiuleht.ee
Kooli sünnipäeva eel kogusid vilistlased annetusi ja kooli vilistlane Jürgen Post valmistas tammepuust Breveri-nimelise mälestuspingi.
Pingi avasid kooli vanimad kohalolnud vilistlased Linda Pruul ja Sende Lipu. Taustaks mängisid Helje ja Taavi Ugam ning Heli Lindmäe muusikaringi õpilastega, vilistlasansambel laulis Heldur Karmo kirjutatud laulu “Üks tänav, pink ja puu”.
Pink seati kooli kõrvale, käsitöömajja viiva tee äärde. Sellel istudes avaneb vaade kooli parki ja kooliaeda. Sinna, kus ka Marie Breverile oleks meeldinud olla: on ju tema aiandushuvi hästi teada.
Kooli sünnipäevaaktus oli samuti Breverist inspiratsiooni saanud. Direktor Ruti Nõmm lavastas aktuse, võttes ainest Marie Breveri ja Elfriede Raudsepa vahelisest kirjavahetusest aastatel 1960–1981.
Õhtut juhtisid Nõmme endised õpilased Tallinna pedagoogiaastatest. Eriti särava etteaste tegi Breveriks kehastunud Laura Järvpõld. Eakamad kohalolijad imestasid – justkui olekski Brever ise saalis olnud!
Valla poolt tunnustati 25 ja 10 aastat Emmaste põhikoolis töötanuid, tänumeene said ka kõik Breveri preemia laureaadid ja endised koolijuhid. Aastatel 2008–2011 kooli direktoriks olnud Rait Laatsit ütles, et tema jagab inimesed kaheks: need, kes on Emmaste kooliga seotud või seotud olnud ja need, kes ei ole. “Ma ei tea, kumb pool see parem pool on. Küll aga tean, et need, kes Emmaste kooliga seotud, kannavad ühiseid kindlaid väärtusi.”
24aastane Marie Brever (1898–1981) määrati Emmaste kooli juhatajaks-õpetajaks 1922. aasta augustis ja ta töötas selles ametis kuni
1949. aastani – kokku 27 aastat.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411