Teisipäev, juuli 21, 2015
 

“Elutöö ühe ööga” kaante vahel

repro
Eesti kirjandusmuuseumi teaduskirjastus andis välja raamatu “Elutöö ühe ööga”. Soome kuunari Gullkrona meeskonna päästmine Hiiumaa rannikul 1941”. 116leheküljelise raamatu koostaja ja toimetaja on Helen Kõmmus.
Hiiu Lehes järjejutuna ilmunud ja nüüd kaante vahele jõudnud rahvaluule arhiivi teaduri Helen
Kõmmuse uurimustöö annab mitmest vaatepunktist põhjaliku ja kaasahaarava ülevaate ajaloolisest sündmusest. Hiiumaa lõunarannikul 1941. aasta jaanuaris jäävangi jäänud ja hiljem uppunud Soome kaubalaeva meeskonna päästmiseks korraldasid neli vaprat Sõruotsa hiidlast riskantse mereretke 11. jaanuaril 1941. “On kirjeldamatult hea tunne, kui saad inimesele tagasi anda elu, mida ta on kaotamas. See oli elutöö ühe ööga,” on selle reisi kohta öelnud üks neljast mehest, Jegard Kõmmus.
Tema lapselaps Helen Kõmmus selgitas nüüd välja, milline oli selle seiklusliku õnnetuse eel- ja järellugu ning laevameeskonna edasine saatus.
Raamat on illustreeritud rohke ajaloolise fotomaterjaliga ja varustatud dokumentaalsete lisadega. Raamatus on kasutatud Eesti rahvaluule arhiivi, Sõru muuseumi ja teiste Eesti ning Soome mäluasutuste ja erakogude käsikirju, fotosid, kaarte ja helisalvestusi.
Väljaannet esitletakse Sõru sadama paadikuuris, pühapäeval, 26. juulil kell 14.
HARDA ROOSNA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411