Reede, juuni 26, 2015
 

Zubko tõusis tantsupeo liigijuhiks

Reet Kruup
Hiiumaalt pärit koreo­graaf Rauno Zubko tegi meeste tantsupeol avaette­aste tantsupeo liigijuhina.
Rauno Zubko oli juuni algul Rakveres peetud meeste tantsupeol KOLM 7.–9. klasside liigijuht. Tema taktikepi järgi tantsis peol 16 rühma. Tantsu­juht seletas, et seda vanuserühma peetakse üheks kõige keerukamaks, keda lavastada, sest noormeeste kehad on parasjagu arengufaasis, kus rütmistatud liikumine ei ole neile omane.
Zubko sõnul oli tal alguses juhtida 28 rühma, kuid keeruka kava tõttu oli rohkelt loobujaid. “Suurtel pidudel on kombeks, et liigijuht valib oma liigi repertuaari, kuid meestepeol pani selle paika pealavastaja,” avas ta peokorralduse telgitaguseid. [Peo pealavastajaks oli Maie Orav – toim]
Peole jõudnud poiste tööd hindas tantsujuht aga suure­päraseks. “Proovid Rakveres sujusid üle ootuste hästi. Alustasin proovi sellest, et rääkisin, mida ja miks me teeme ning et ühiselt koostööd tehes saavutame suurepärase tulemi. Meil tekkis kohe klapp ning mõistsin, et kui sina austad tantsijaid, austavad tantsijad sind ning ühise eesmärgi nimel on nad valmis tulest ja veest läbi minema,” kirjeldas Zubko.
Tänu vastastikule mõistmisele valmisid liigi lavastused väga kiiresti. “Meil jäi isegi aega tantsumaterjali puhastada,” rääkis liigijuht. Ka enda tööga jäi Zubko kokkuvõttes rahule, sest tema vanuserühma poisse kiideti. Tema sõnul olid teiste liikide juhid ja ka pealavastaja hämmingus, et selle vanuse poisid väljakul nii innukalt tantsivad.
“Parimaks preemiaks mulle oli see, et nägin, kuidas poisid tahavad tantsida. Ma ei pidanud muretsema kordagi, kas kõik on ikka oma rivistuses valmis enne etendust, sest alati, kui mina jõudsin nendeni, olid neil juba õiged kohad sees,” võttis Zubko esmakordse liigijuhi kogemuse kokku. Eelnevalt on ta tantsupidudel olnud assistendi ja tantsu autori rollis.
Mullusel üldlaulu- ja tantsupeol oli Zubko tantsurühmaliigi D [kuhu kuulub näiteks Hiiumaa tantsurühm Taidelaid – toim] assistent. Liiki lavastas Ülo Luht, kes andis talle lavastamiseks kahe liigi ühisnumbri “Koostegemise lugu” ehk Rauno enda loodud tantsu. “Tegemist oli minu esimese suure väljaku tööga, kus korraga oli platsil 2000 tantsijat,” meenutas Zubko.
Rauno Zubko alustas tantsuteed kaheksaaastaselt Hiiumaal Käinas tantsuõpetaja Helgi Taelma käe all. Ta tantsis Taelma juhendatud tantsurühmas Killuke kuni gümnaasiumi lõpuni, misjärel läks õppima Tallinna Ülikooli koreograafiat ja töötab õpitud erialal.
Tal on oma rahvatantsuselts Pääsuke, ta on tantsu õppejõud Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikoolis, teeb liikumist kooridele Lasteekraani Muusikastuudios ja õpetab mitmetes tantsustuudiotes. Lisaks teeb projektipõhist tööd, sh kaasaegse tantsu lavastusi.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411