Reede, juuni 26, 2015
 

Saime maakondade turniiril “silmad pähe”

Eesti jalgpalli liit algatas nelja aasta eest maakondadevahelise jalgpalliturniiri,
kus kõik maakonnad ja Tallinna linn mängivad omavahel läbi. Kodus ja võõrsil ehk kaks korda. Seega vältab turniir 30(!) aastat.
Esimesed kolm mängu Hiiumaa kaotas. Eelmine aasta Haapsalus koguni 0:6, ent kolmapäeva õhtul võeti 108 pealtvaataja ees esimene võit ja alistati Läänemaa 2:0.
Avapoolaeg oli mõlemapoolsete võimalustega mäng, kus kõige kindlamad olukorrad suudeti kas napilt mööda lüüa või osutus väravavaht osavamaks kui väljakumängja.
Ent 32. minutil karistas Ken Pähn ära vastase kaitse eksimuse. Ta lõikas vahelt kehvasti söödetud palli ja suunas selle täpselt tühja väravanurka.
Seisuga 1:0 ka poolaeg lõppes. Ja kui teise poolaja alguses tulid läänlased maruliselt viiki jahtima, siis Hiiumaa kaitse oli kindel. Sealt said indu ja enesekindlust ka poolkaitse ja ründeliin. See viis omakorda selleni, et hoopis hiidlastel hakkas võimalusi tekkima. Mida aeg edasi, seda enam. Ja päris mängu viimasel minutil lõpetas Heimar Havik pika kombinatsiooni täpse löögiga. Võit 2:0 hiidlastele!
Turniiri jätkab ainsana täiseduga Harjumaa, kel 12 punkti. Hiiumaa on koos läänlaste, Pärnumaa ja Lääne-Virumaaga kolme punkti peal, jagades
13. kohta. Hiiumaa koondise järgmine vastane ei ole veel teada.

Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411