Reede, juuni 12, 2015
 

Saage tuttavaks Ehaga!

erakogu
Eha Laanbek (56) vajas verd 27. jaanuaril 2009 ning peab seda kuupäeva enda teiseks sünnipäevaks!
Pärast väikest operatsiooni Hiiumaa haiglas tekkis Ehal sisemine verejooks. Tema tervislik seisund muutus lühikese ajaga väga kriitiliseks ning Eha toodi helikopteriga Mustamäele regionaalhaiglasse. Õnneks lõppes kõik tänu arstide ja doonorite pingutustele väga hästi. Arstide imestuseks oli Eha esimene küsimus selle kohta, kas ta saab veel ka ise doonor olla, ja vastus oli, et saab, aga mitte kohe.
Hiljem sai Eha teada, et esimeseks vereloovutajaks tema heaks oli Hiiumaa haigla õendusjuht Riina Tamm. Eha peab Riinat enda elupäästjaks ja on talle selle eest väga tänulik. Kahel naisel oli võimalik ka silmast-silma kohtuda ning Eha sai oma tänusõnad isiklikult edasi öelda. Eha on ka ise doonor ning nüüdseks 39 korda verd loovutanud. Ja kui ta ei juhtu siis, kui verekeskus Hiiumaal on, kohal olema, on ta verd loovutanud Tallinnas.
Eha sõnul muutus pärast juhtunut ka tema mõttemaailm ja ta on hakanud elu palju rohkem väärtustama.
2013. aastal pöördus ta personaaltreeneri ja toitumisnõustaja poole, kelle abiga kaotas 20 kg kehakaalust ning on tänaseni suutnud edukalt püsida oma ideaalkaalus. Naise tervisenäitajad paranesid, vererõhk on taas normis ning ta teeb aktiivselt sporti – möödunud sügisel jooksis Eha edukalt oma esimese poolmaratoni.
Eha kinnitab, et ta on palju energilisem: “Vanus on ainult number passis, ma säran ja tunnen elust rõõmu!” ning lisab: “Soovin, et rohkem minuvanuseid saaksid elust rõõmu tunda ja et neil oleks energiat ning tahet elada täisväärtuslikku elu! Ma hindan väga kõrgelt doonorlust, sest kunagi ei tea, millal ise verd vajad, nii nagu juhtus ka minuga.”

Urve Pals
verekeskuse
kommunikatsioonispetsialist

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411