Teisipäev, juuni 9, 2015
 

Rahvusvaheline seltskond tõmbas otsad kokku

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kärdla ühisgümnaasiumi õpilased, kes osalesid Comeniuse programmi projektis “Minu rahvariided”, said sõpradega partnerriikidest viimast korda kokku mai keskel Kärdlas.
Kaks aastat kestnud projekti jooksul on kohtutud eakaaslastega nii Leedus, Itaalias kui Türgis. Viimane kohtumine ja ühtlasi projekti lõpetamine oligi Hiiumaal.
Projektijuht, Kärdla ühisgümnaasiumi õpetaja Milvi Tikka rääkis, et kolme saarel viibitud päeva jooksul püüdsid nad pakkuda külalistele võimalikult erinevaid tegevusi. Eestisse saabusid külalised 11. mail ja kahe päeva jooksul tutvustati neile pealinna. Neid sõidutati mööda Tallinna vanalinna ning tehti peatused Meremuuseumis, Nukuteatri muuseumis ja Rocca al Mare vabaõhumuuseumis.
13. mail tegid külalised tutvust Kärdla kooli ja Eesti haridussüsteemiga.
Kuna tegemist oli rahvariideid tutvustava projektiga, külastati pärast Kärdla õpilaste kontserti näitust kooli raamatukogus, kuhu olid välja pandud omavalmistatud rahvariides nukud. “Selliseid õiplaste valmistatud ilusaid ja uhkeid nukke on hea üksteisele kinkida,” lisas Tikka.
Lisaks üksteise rahvariiete tundmaõppimisele õppisid ja õpetasid nad kahe aasta jooksul üksteisele ka omi rahvatantse ja -laule.
Veel said külalised Kärdla nukuteatris jälgida etendust “Väike tinamütsike” ja seejärel tegid iga riigi esindajad etteaste oma riigi tuntud muinasjutu teemal.
Eriti põnevad olid töötoad Kõpu koolis, kus sai puidust suveniire meisterdada ja osalejad kudusid Comeniuse vaipa, ehk telgedel kaltsuvaipa, kuhu igaüks sai anda oma panuse kududes mõne triibu.
Osalejad valmistasid huviga ehteid looduslikust materjalist, nagu saarel leiduvad auguga kivid, mere lihvitud puit ja savi.
Tikka kiitis Kärdla kooli 12. klassi õpilasi, kes tema sõnul olid supertublid tutvumisõhtu, pikniku ja kontsertide korraldajad ja organiseerijad.
Projekti lõpukohtumisel osales külalisi Türgist, Itaaliast ja Leedust, kokku
40 õpilast ja õpetajat. Projektikohtumist toetas pro­gramm Europe Direct.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411