Teisipäev, juuni 16, 2015
 

Maavõistlus naiskohtunike juhtimisel

Laupäeval toimunud Hiiumaa–Saaremaa traditsiooniline maavõistlus jalgpallis oli seekord eriline nii hiidlaste võidu kui kohtunikebrigaadi tõttu.
Kui viimased aastad on sel printsipaalsel kohtumisel ohje hoidnud Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak isiklikult, siis seekord olid nii peakohtunik kui abikohtunikud naised. Tegemist on FIFA ehk maailma jalgpalli katusorganisatsiooni rahvusvahelise kategooria kohtunikega. Kohtuniketrio Reelika Turi, Anni Rahula ja Triinu Laos on Eesti esimene naistest koosnev kohtunikebrigaad, kes võib vilistada kõrgema taseme mänge.
Kõik kolm on pidanud läbima pika tee, et nii kaugele jõuda. Üks asi on koolitused ja füüsilise vormi arendamine – kusjuures nõuded on päris kõrged –, aga enda kehtestamisega n-ö meeste maailmas on tulnud samuti palju tööd teha.
ETV saatele “Pealtnägija” ütles Triinu Laos, et teda on platsil näiteks kööki süüa tegema saadetud. “See läheb tavaliselt ühest kõrvast sisse ja teisest välja,” ei pea ta seda siiski oluliseks ja lisas, et meelde jääb siiski pigem positiivne. Näiteks kui mängu järel kiidetakse hea vilepartii eest.
Maamängud Aivar Pohlaku juhtimisel on hiidlastele meelde jäänud ühe märksõnaga – penalti. Just penaltite abil on saarlased pahatihti võidu saanud.
Viimane Hiiumaa pinnal peetud mäng, aastal 2013, oli võrdne heitlus ja pidanuks viigiga lõppema. Ent 96. (!) minutil antud penalti abil vormistasid saarlased 1:0 võidu.
Möödunud aastal Salmel otsustas võitja ülipikk penaltiseeria – 22 karistuslöögi järel said saarlased minimaalse 8:7 edu ja ühtlasi mänguvõidu.
Samas ei saa päris Pohlakuta ka seekord. Nimelt on abikohtunik Anni Rahula Aivari tütar, kes abiellus muusiku ja jalgpallikohtuniku Tomi Rahulaga.
Kui 28aastane Anni töötab projektijuhina, siis teine abikohtunik, temast aasta vanem Triinu Laos on politseiametnik. 26aastane peakohtunik Reelika Turi on ametilt aga kooliõpetaja.
Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411