Reede, juuni 12, 2015
 

Koguteose esitlus kahe maja vahel

Äsjavalminud Hiiumaa koguteost esitletakse õues, Hiiumaa muuseumi ja Tuuru maja vahel. “See raamat on sündinud muuseumi ja Tuuru tihedas koostöös. Seega on ka loogiline, et esitlus on nende kahe maja vahel Vabrikuväljakul,” ütles raamatu koostaja, MTÜ Hiiumaa Teabekapital juhatuse liige Helgi Põllo.
Esitlusel võtavad sõna Hiiu maavanem Riho Rahuoja ja  koostajad, kes räägivad nii koguteose saamisloost kui sisust. Raamat on paljude hiidlaste ühistöö ja kaasatud on ka mõned autorid mujalt.
Põllo kutsub esitlusele kõiki,  sest igast saareelanikust võib teoses olla killuke infot – sisaldab see ju 6000 isikunime ja
4000 kohanime, lisaks palju fotosid, kust võib leida kellegi maja, töökoha, sugulased või sõbrad-tuttavad. Küll pole raamatus praegust aega ja inimesi, sest ajaline piir on aasta 2000.
Esitlusel loovad meeleolu Taidelaiu tantsijad, Kärdla kammerkoor ja noor laulja Karmen Telvik. Avatud on Babade kohvik ja koguteost müüakse soodushinnaga.
Hiiumaa koguteose esitlus algab homme, 13. juunil kell 13 Kärdlas Vabrikuväljakul Pika maja ees.
Koguteose koostamine algas 2003. aastal, kui algatusrühm pidas plaani, kuidas saare inimeste elus olulised tegemised ühtede kaante vahele saada. Protsessi vedas 2004. aastal asutatud MTÜ Hiiumaa Teabekapital, mille juhatuse liikmed on Helgi Põllo, Ermo Mäeots ja Aivi Telvik.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411