Reede, juuni 12, 2015
 

Kassari Kitarrid kõlavad täna ja homme

erakogu
Kitarrimuusika festival Kassari Kitarrid toimub teist korda, aeg täna ja homme. Täna esinevad restoranis Lest ja Lammas Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm. Kontserdil mängitakse tuntud lugusid ja muusikat uuelt, veel töös olevalt plaadilt “Tuleviku pärimused”. Seejärel on võimalik jalutada, sõita jalgratta või autoga mõne kilomeetri kaugusel asuvasse Kassari kabelisse, kus küünlavalgel kõlab Riho Sibula Südaöökontsert. Kuigi muusika soojendab meeli, soovitavad festivali korraldajad kontserdile kaasa võtta pleedi või soojema jaki.
Homme esineb Orjaku külamajas Andre Maaker. Andre mängib lugusid eelmisel aastal ilmunud plaadilt “Minu laulu pidu”, ehk siis kitarrile seatud tuntumaid lugusid laulupidudelt. Samuti uuemat omaloomingut, mis sisaldab küllaltki palju flamenkolikke elemente. Õhtu lõpetab Lauri Saatpalu koos omanäolise mängustiiliga kitarristi Paul Danieliga Orjaku külamajas. Mullu ilmus kogumik “Isa tuli koju”, kus Lauri ja Paul esitasid erinevate Eesti autorite loomingut. Selle aasta oktoobris ilmub Saatpalu album “Isaga draakonil”, kus kõlavad tema tuntumad lood džässivõtmes. Albumite seaded on teinud Daniel ja Orjaku külamajas kuuleb lugusid mõlemalt.
Legend räägib, et kitarrifestival sai alguse sellest, et paar aastat tagasi sattusid Märten Kross ja Sander Kopli Kassari poes juttu puhuma. Teiseks ajendiks, et Kassaris on mitmeid toredaid paiku, mis väiksemate ja õdusamate kontsertide korraldamiseks hästi sobivad – Orjaku külamaja, Lest ja Lammas, Kassari rahvamaja ja muidugi Kassari kabel. Korraldajate sõnul ongi festivali mõte tuua saarele õdusa meeleoluga kitarrimuusika kontserte, mis oma proportsioonilt väikese Kassari saarega kokku sobivad – mitte liiga suured, mitte liiga lärmakad, kadakate ja linnulaulu vahele sulanduvad.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411