Teisipäev, juuni 2, 2015
 

Kaks kulda ja üks hõbe

Mart Eller
Just seda karva medalid tõid Hiiumaa orienteerujad 23. mail Lääne-Virumaal peetud Eesti meistrivõistluste lühiradadelt.
N14 klassis võitis kuldmedali Eliise Kesküla, kes edestas teise koha omanikku lausa 2 minutiga. Konkurente oli tal kokku 18.
Kuldmedali võitis ka Ott Rakkaselg M35 klassis. Ka Oti üleolek oli teise koha ees mäekõrgune – 1.17 ja temalgi oli 18 konkurenti.
Kolmanda, hõbedase medali võitis M65 klassis Toivo Saue.
Väga tublilt jooksis M14 klassis Kustu Künnapas, kes saavutas neljanda koha 23 võistleja hulgas. Pronksist jäi puudu vaid 10 sekundit.
Noortetreener Anu Saue oli N65 klassis neljas. Esikuuikusse mahtus veel Toomas Mast M50 klassis kuuenda kohaga. Kokku oli võistlejaid 450 ja esindatud kõik Eesti orienteerumisklubid.
Kesküla Eesti koondises
Kesküla arvati Eesti koondisesse Balti riikide meistrivõistlustel, mis toimusid eile-üleeile Lätis Tukumisis. Balti riikide orienteerujatele pakkusid konkurentsi ka võistlejad Sankt-Peterburgist ja Valgevenest. Tehniliselt raskel maastikul ja tihedas konkurentsis saavutas Eliise N14 E klassis 12. koha. Teatevõistluses jooksis Eliise N16 klassis, kus oldi Eesti III naiskonnaga samuti 12. kohal.
Eliise tulemused on tähelepanuväärselt head, eriti kui arvestada, et vanuse poolest kuulub ta alles N12 klassi.
Selgusid saare meistrid
Maakonna meistrid teate­orienteerumises selgitati laupäeval Lõimastu maastikul, rajameistriks traditsiooniliselt Toivo Saue. Naistest tulid maakonna meistriteks võistkond Arstid-Inge Talts ja Merike Vanjuk. Hõbemedalid võitsid väga tublilt jooksnud noored Maria Eller ja Siiri Talts, kolmandad olid Anne Jaakson ja Eda Tärk.
Meestest näitas head vormi äsjane Eesti meister Ott Rakkaselg, kes esimeses vahetuses edestas konkurente 5 minutiga. Teises vahetuses suutsid Tammo Esta edu hoida. Teiseks tulid Kalju Tammeveski-Toomas Mast ja kolmandaks Villi Romandi-Mart Eller.
Neljapäevakud jätkuvad
28. mail toimus orienteerumisneljapäevak Kärdla lähedal Tareste maastikul, kus rajad valmistas ette Arvo Rist. 58 osavõtja hulgas olid parimad pikal rajal
Toomas Mast, keskmisel Riho Romanov, lühikesel Helena Maripuu ja valikus Rasmus Jaakson. Šokolaadid said Miina Kesküla, Joosep Esta ja Emili Saarnak.
4. juunil on neljapäevase orienteerumise paigaks Nõmba, võistluskeskus RMK parklas.
Eda Tärk
HOK

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411