Teisipäev, juuni 30, 2015
 

Käina vald hakkab maksma väikelapsega kodusolemise toetust

Käina lapsevanemate küsitlusest selgus, et kui lapsele laste­aiakohta ei jätku, eelistatakse kodusolemise toetuse maksmist. Kuigi Käina lasteaed Tirtspõnni on kunagi ehitatud 140 väikelapse jaoks, on nüüdseks rühmade normsuurused muutunud ja kõik pisikesed vallakodanikud lasteaeda enam ei mahu. Käina vallavalitsus hakkas otsima, kuidas probleemi lahendada. Pakuti välja kolm võimalust: avada sügisest väike hoiurühm, maksta pooleteise- kuni kaheaastase lapse vanematele pool aastat n-ö kodusolemise toetust või maksta lasteaiakoh eest kompensatsiooni.
Käina vallavanem Omar Jõpiselja sõnul selgus lapsevanemate küsitlusest, et pooled küsitletutest sooviksid pooleteise- kuni kaheaastase lapsega veel kodus olla. Seepärast otsustas vallavolikogu, et vallavalitsus valmistab augusti istungiks ette vastava korra ja alates 1. septembrist hakkab vald maksma pooleteise- kuni kaheaastase lapse või lastega koju jäävale emale või isale koduse lapsehoiu toetust 150 eurot kuus. Mõlemad lapsevanemad peaksid taotlemise hetkel olema sisse kirjutatud Käina valda.
Jõpiselg selgitas, et ka kahe- ja kolmeaastase lapse vanemale on vald valmis maksma koduse lapsehoiu toetust 120 eurot kuus, juhul kui lasteaias ei ole soovijale vaba kohta pakkuda. “Sel puhul ei ole toetuse saamiseks oluline, et lapsevanem ise koju jääks,” lisas Jõpiselg.
“Tänu nendele meetmele peaksid kõik lapsed sügisel lasteaeda ära mahtuma,” avaldas vallavanem lootust. “Jätkame siiski ettevalmistustega, et olla vajadusel valmis täiendava lastehoiurühma avamiseks talvel. Seda juhuks, kui on näha, et kevadel veel lapsi lasteaia­ealiseks saab ja vanemad kindlasti tööle soovivad minna.”
Omar Jõpiselg: “Meil on hea meel, et valda sünnib lapsi ja kindlasti leiame nii mudilase kui vanema jaoks sobiva lastehoiuvõimaluse.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411