Reede, juuni 5, 2015
 

Käina huvikoolis lõpetas suur lend

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kolmapäeval oli Käina huvi- ja kultuurikeskuses pidulik päev – õpingud lõpetas kooli 19aastase ajaloo jooksul üks suuremaid lendusid – 16 noort korraga.
Ettevalmistusrühma lapsed tõid pidulike helide saatel käekõrval saali aukohtadele istuma muusika- ja tantsuosakonna tänavused lõpetajad – seitse noort muusikut ja üheksa tantsijat.
Käina huvi- ja kultuurikeskuse direktor Ly Meldorf rääkis, et eriline oli tänavune lend just muusikaosakonna lõpetajate poolest, sest nii palju muusikaõpilasi pole korraga lõpetanud kooli. Tavapäraselt on muusikaosakonnas lõpetajaid üks kuni kolm, kunstiosakonnas üks-kaks ja tantsuosakonnas lõpetab üks rühm korraga.
“Rõõmustav, et selline hulk noori pingutas, et saada kooli lõputunnistus,” tunnustas Meldorf ja soovis nagu õpetaja Laur “Kevades”: “Ärge pillimängu unustage!”
Käina huvikool töötab aastast 1996 ja esimene lõpetaja sai tunnistuse aastal 2001. Muusikaosakonna on selle aja jooksul lõpetanud 34, kunstiosakonna 19 ja tantsuosakonna 72 õpilast.
Huviõpe pole kerge hobi
Karmoškat mängima õppinud Valdek Elmi rääkis, et esmalt soovis ta õppida mängima akordioni, mis vanaisa Lembitust, keda ta ise näinud polegi, maha jäi. Käina huvikoolis sel ajal aga akordioniõpetajat polnud ja kuna vanaisast oli jäänud ka karmoška, valis ta just selle pilli. Nüüd mängibki ta vahel ka akordioni, aga oma pilliks peab ikka karmoškat.
Noormees ütleb, et kooliajal tuli ette ka pilliõpingute pooleli­jätmise mõtteid. “Seda ma ei kahetse, et edasi õppisin, kuigi ka tavakoolis oli kiire ja palju õppida,” ütles ta.
Ka nüüd ei kavatse ta pilli nurka viska ja pärast kuut aastat õpinguid mängib kindlasti edasi. Juba on noormeest näha ja kuulda olnud nii mõnelgi maakonnapeol ja mullu suvel kõlas tema karmoškamäng ka Soera talumuuseumi õuel mängitud “Nipernaadi” etendusel.
Nii mõnigi kord tahtis käega lüüa ja muusikaõpingud pooleli jätta ka Kiia Väli, kes kolmandas klassis alustas flöödiõpinguid venna eeskujul.
“Vahepeal ei tahtnud enam flööti mängida, lihtsalt ei meeldinud, aga mida lõpupoole, seda enam hakkas see pill taas huvi pakkuma,” ütles
tütarlaps. Pilli kapinurka peita ei kavatse ka tema ja oma lõbuks mängib vahetevahel ikka.
Anna-Maria Mustkivi alustas viiuliõpinguid seitse aastat tagasi Haapsalu muusikakoolis. Kaks aastat õppis ta Käinas ja kaht kooli võrreldes ütles, et harjutama peab igal pool ühtemoodi.
Algul tahtis ta klaverit õppida, aga kuna viiuli kõrvalpill on nagunii klaver, alustas esmalt viiuliõpet, hiljem klaveri­õpinguid. Ja mõlemad pillid meeldivad talle samavõrd. Lisaks on tal kodus ka kitarr, mida samuti mängida püüab.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411