Reede, juuni 12, 2015
 

Jääkidest-praakidest valmivad kinkekotid

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Taaskasutatavast materjalist tooteid valmistav MTÜ Jääk ja Praak leidis koostööpartnerid Kärdla sotsiaalkeskuse klientide hulgast.
Hiiu valla sotsiaalkeskuse tegevustuba teeb selle MTÜga koostööd, et pakkuda oma klientidele rakendust ja tööharjutusvõimalust.
“Käivitasime maikuust töötoad, kus kolm korda nädalas saavad meie kliendid käia kinkekotte meisterdamas,” rääkis Hiiu valla sotsiaalkeskuse juhataja Elle Voolma.
Esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval kogunevad soovijad paariks tunniks Kärdlas Kõrgessaare maanteel asuvasse tegevustuppa. Osalemine on vabatahtlik ja alati on juures ka keskuse juhendaja.
Tänavu püüabki sotsiaalkeskuse pere arendada kaitstud tööd ehk töötamist koos juhendamisega ning ühtlasi välja selgitada kui suur on vajadus sellise töö järgi.
Motivatsiooni hoidmiseks on välja töötatud ka tublimate tunnustamise süsteem – hakkajad töötegijad saavad osaleda keskuse töötajate korraldatud sündmustel ja tunnustuse saab kuu parim töötaja.
Praegu on käsil prooviperiood, järgmisest aastast soovib keskus alustada sellise teenuse pakkumist.
Kahepoolselt kasulik
MTÜ Jääk ja Praak eestvedajad Liisi Mäeumbaed ja Helin Juhe on need kaks, kes teevad sotsiaalkeskuse klientidega koostööd.
Mäeumbaed selgitas, et nimi valiti selline, kuna julgelt 95 protsenti materjalist on taaskasutus ja MTÜ esimene toodang, kinkekotid ja lillekotid, tehakse eri firmade tootmisjääkidest ja praak­toodangust.  “Praegu on prooviperiood. Nemad proovivad, kuidas on käia kindlatel kellaaegadel kohal ja teha seda, mida parasjagu toote valmimiseks tarvis,” selgitas Mäeumbaed. “Meie otsime materjali ja nuputame, mida sellest oleks võimalik teha.”
Erivajadustega inimestele pole Hiiumaal just eriti tihti tööd pakutud, sest nendega töö tegemine pole eriti lihtne. “Õnneks oli seekord huvi kahe­poolne ja töö jõukohane,” ütles Mäeumbaed.
Lillekotte, kuhu saab panna potilille ja millel sees on kile, saab juba osta Pääsukese lilleärist ja Kärdla turult. Kinkekotte saab osta Heltermaa käsitöömajast, Kärdlas Pitsu poest, Hankost, Hiiumaa muuseumi müügikohast ja teistestki suveniire müüvates kauplustest.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411