Teisipäev, juuni 2, 2015
 

HTÜ asus uuenduste teele

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaa tarbijate ühistu tütarettevõtte, OÜ HTÜ Tootmine alustas uue juhataja Kaja Antonsi käe all toodete maitse ja välimuse uuendamist.
Esimese sammuna võeti ette pakendite kujundus. Ammutuntud oranžkollane viljavihkude ja Hiiu saare kujutisega logod said ajalooks. “Meie etiketid olid üle kümne aasta vanad, aeg läheb edasi ja trendid muutuvad,” selgitas uuenduse tagamaid ettevõtte müügijuht Pille Pink.
Juba on poes müügil tooted, millel tumepunasel taustal sama värvi Hiiu saar ja valge Pühalepa pitsi motiiv. Veel on sildil HTÜ uus ärilause “Hiiumaine maitse” ja ruutkood, mis viib otse HTÜ vastavatud e-poodi.
Pitsi kasutamise mõte tuli Hiiu Pagari tootmisjuhilt Moonika Kurbalt. Neljandat kuud ametis Kaja Antons lisas, et punane värv valiti, kuna see paistab teiste seast hästi välja. Uued sildid valmistas OÜ Recado Media.
Uued etiketid saavad nii kondiitri-, Hiiu Pagari- kui Hiiu Köögi tooted. Samuti on valmimas uued kilekotid, mis etiketiga sobivad. Muudatuse on läbi teinud ka küpsise­pakendid, mis on nüüd papist läbipaistva kaanega karbid. Need sobivad ka kinkimiseks ja pärast tühjaks söömist on karpe lihtne kokku voltida.
E-teenindus avatud
Sellest nädalast on avatud tarbijate ühistu e-pood, kus leidub hulk tooteid, mida tavaliselt igapäevaselt kaupluses ei pruugi olla. Kokku on esimeses valikus sadakond Hiiu Pagari ja Hiiu Köögi toodet: 12 kooki, 4 kringlit, 9 sorti küpsiseid, 18 salatit, 14 suupistevalikut jms.
Kaja Antons juhtis tähelepanu, et e-poe tootepiltidel on salatid klaasist vaagnal, millel samasugune pitsimuster kui uutel etikettidel. Vaagna autor on Hiiumaalt pärit kunstnik Anne-Liis Leht.
Tooteid saab tellida lähimasse HTÜ poodi, Hiiumaal on neid kokku seitse ja avamise puhul on e-poes paljud tooted soodushinnaga. Toodete tellimine käib nagu teisteski e-poodides: valite omale sobiva toote ja nende arvu, määrate kaupluse, kust tellitud toidu kätte soovite saada, ja teete ülekande.
Uuendused sünnivad koostöös
Kärdlas Tormi Konsumis, mis on pagaritöökoja kõrval, on hommikul kella üheksast müügil värsked pirukad ja saiakesed. Uudisena on seal nüüd igal nädalal on müügil üks toode, mida nimetatakse pagari lemmikuks. Eelmisel nädalal oli selleks võiroos, sel nädalal juustusai.
“Selle juurde pakutakse pildiklippi, kuidas valmib pagari lemmikpirukas,” selgitas Antons. Piltidelt on näha pagari lemmiku valmimisprotsess: tainatükk, siis kerkinud pirukas, pirukas ahjus ja lõpuks letil. Müügil on ka uued pärmilehttaignapirukad porgandi-, kapsa- ja seenetäidesega. Hiiu Pagari tehnoloogil Lii Ulal on mõttes hakata juulis valmistama ka karamellisaiakest ning suurendada kuklite sortimenti.
“Mul on hea meel, et kõik ettevõtte töötajad tulevad ideedega kaasa, mõtlevad ja aitavad – meeskonnatöö on ühe ettevõtte hea käekäigu alustalaks,” ütles Kaja Antons seniseid uuendusi kokku võttes.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411