Teisipäev, juuni 9, 2015
 

Hiiumaa targeimate vanemate lapsed õpivad Käinas

Kolm kuud kestnud üleeestilises “Targa vanema” testis kontrollis oma kasvatusalaseid teadmisi üle 4500 lapsevanema. Hiiumaal saavutasid parima tulemuse Käina gümnaasiumis õppivate laste
emad-isad. Teavitusprogrammi “Tark vanem” veebipõhises testis pidid vanemad lahendama ja analüüsima etteantud olukordi, kuidas oma lastega alkoholiteemadel rääkida ja nendega arukaid kokkuleppeid sõlmida.
Üle 30 000 testi täitnud lapsevanemast registreeris oma tulemuse rohkem kui 4500, kes osalesid ka koolidevahelisel võistlusel.
Hiiumaa koolide pingereas tuli Käina gümnaasiumi järel teisele kohale Palade põhikool ja kolmandale Kärdla ühisgümnaasium.
Siseminister Hanno Pevkuri sõnul võtsid testist eriti aktiivselt osa just algklassides käivate laste vanemad, kes on ka tänavuse projekti peamiseks sihtgrupiks.
“Kahjuks näitavad uuringud, et lapsed proovivad alkoholi juba väga varajases eas, seega on parim aeg ennetustööga alustamiseks juba algklassides,” sõnas Pevkur. “Vastutustundliku vanema ülesandeks on olla lapsele eeskujuks, osaleda tema hoiakute kujundamisel ning selgitada, kuidas alkoholile või sigaretile “ei” öelda, kui eakaaslased selleks survet avaldavad,” lisas Pevkur.
Psühholoog Rita Rätsepa sõnul käib täiskasvanutel suviste üritustega sageli kaasas alkoholitarbimine, mis annab lastele signaali, et see on igati aktsepteeritav ajaviitmisvorm.
“Lapsed õpivad meie tegudest, seega võiks iga vanem juba sel suvel teadlikult oma mõtlemist ja käitumist muuta ning näidata, et lastega koos veedetud aeg võib olla tore ka ilma alkoholita,” rääkis Rätsepp.
“Oluline on end ka lapse tegemiste ja suhtlusringkonnaga kursis hoida ning arendavate ja sihipäraste tegevuste organiseerimine – olgu selleks siis laagrid või ühisüritused perega. Liigne arvuti taga istumine, igavlemine ja kampades liikumine võivad viia tihti kahjuks ebameeldivate tagajärgedeni.”
“Targa vanema” testi üleriiklikus arvestuses tuli
413 osalenud kooli seast esimesele kohale Saaremaa Leisi keskkool, teisele Viluste põhikool Põlvamaalt ning kolmandale Turba kool Harjumaalt.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411