Teisipäev, juuni 2, 2015
 

Hiidlaste delegatsioon viis Leetu kaks näitust

Pühapäeval suundus Eesti aukonsuli Virginijus Biskyse kutsel Leetu väike hiidlaste delegatsioon ees­otsas maavanem Riho Rahuojaga.
Nüüdseks juba üheksa aastat kestnud koostööna viiakse seekord Hiiumaalt külakostiks kaks näitust.
Juunist-augustini eksponeeritakse Palanga rehabilitatsioonihaiglas Kärdla kultuurikeskuse maaliateljee noorte kunstnike Luisa Harjaku, Inger Liis Heinsoo, Helen Kivi ja nende juhendaja Ott Lambingu loomingut aastatest 2014–2015. Näitus koosneb kümnest akrüülmaalist. Plakatil kujutatud õitsev pintsel sümboliseerib näitusel esindatud eri kunstipõlvkondade ühendust, aga ka seda, et väikese saare kunst on jõudnud taas suure Leedu põue.
Teine näitus avatakse 3. juunil Teltšai muuseumis ALKA, kus eksponeeritakse kunstnik Valev Seina maale pealkirja all “KA MA”.
Näitusel on Seina maale erinevatest eluperioodidest, igast ajast kaks, ning iga maal pakub võimalust samastuda kunstnikuga just tol eluhetkel. Autori sõnul on maalidel kujutatud nii sisse- kui väljavaateid.
Kunstnike esindajana kuulub delegatsiooni Ott Lambing, lisaks temale veel kolm SA Hiiumaa Haigla esindajat: nõukogu esinaine Vilma Tikerpuu, juhatuse liige Riina Tamm ja majandusosakonna töötaja Leedi Haavapuu. Nende eesmärgiks on arendada koostööd kahe haigla vahel.
Hiiumaa tervishoiu­töötajate koolituste ja täiendõppe ning Hiiumaa kunstnike Leedu näituste alusdokumendiks on Hiiu maavalitsuse ja Eesti Vabariigi aukonsuli Leedus Virginijus Biskyse vahel 2008. aastal sõlmitud koostööleping.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411