Teisipäev, juuni 30, 2015
 

Enam kui pooled hiidlased ei pea enam elektrinäitu teatama

Võrguettevõte Elektrilevi on paigaldanud Hiiumaale 4907 kaugloetavat elektriarvestit.
Rohkem kui pooltel (51 protsenti) ehk 3365-l Hiiumaa majapidamisel ja ettevõttel on arvesti praeguseks ka kauglugemisele üle viidud.
Kauglugemise programmijuhi Mait Rahi sõnul võib arvestite paigaldamise tempoga igati rahule jääda. “Võtmesõna on klientide vastutulelikkus ja mõistev suhtumine, mis on projekti graafikus püsimisele tublisti kaasa aidanud,” ütles Rahi. “Koduomanikud hindavad järjest kõrgemalt näiduteatamise kadumisega kaasnevat mugavust,” lisas ta. Tema sõnul näitab seda päringute hulk klientidelt, kes soovivad teada, millal toimub arvestivahetus nende majapidamises.
Kliendid, kellele kaugloetavat arvestit veel paigaldatud ei ole, leiavad uue arvesti planeeritud paigaldamise või kauglugemisele üleviimise aja Elektrilevi e-teenindusest. Uute arvestite paigaldamine ja võrguettevõtte infosüsteemidega ühendamine ei toimu samaaegselt. Arvesti kauglugemisele üleviimisest annab Elektrilevi igale kliendile kirja teel eraldi teada.
Lisaks näiduteatamise kohustusest vabanemisele annavad kaugloetavad arvestid võimaluse oma igapäevasel elektritarbimisel tunnitäpsusega silma peal hoida ja sel viisil kulutusi juhtida. Tunnitäpsusega tarbimisandmeid saab Elektrilevi e-teeninduses jälgida nendes majapidamistes, kus on tänaseks arvesti kauglugemisele üle viidud ja sõlmitud elektrimüüjaga tunnipõhist arveldust võimaldav leping.
Rahi tuletab meelde, et kaugloetavat arvestit tuleb kogu aeg vooluvõrgus hoida. Nii teab võrguettevõtja, et arvesti on töökorras ja saab edastada info tarbitud elektrikoguste kohta. “Näiteks suvilast pikemaks ajaks lahkudes tuleb vool välja lülitada mitte enam peakaitsmest, vaid arvesti lülitist,” selgitas kauglugemise programmijuht Rahi. Nii saab tarbimiskohas voolu sulgeda, aga arvesti ise jääb vooluvõrguga ühendatuks.
Kokku paigaldatakse Hiiumaale 6621 kaugloetavat arvestit. Tulenevalt võrgueeskirjast peavad Eestis kõik elektriarvestid toimima kaugloetavana hiljemalt
1. jaanuarist aastal 2017.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411