Teisipäev, juuni 9, 2015
 

Ebamugav avatus

Hergo Tasuja, kes oma blogis avalikustab Emmaste vallavolikogu istungitel räägitut, oma seisukohad ja tehtud otsuste põhjendused, paistab olevat vallavalitsusele ebamugav partner.
Ka Hiiu Lehel on võtta näiteid, et Emmaste vallajuhilt on keeruline saada infot vallas toimuva kohta. Kui tahtsime kirjutada sellest, kui suur oli EASi lõplik tagasimaksenõue hooldekeskuse Tohvri ehitustööde rahastuse osas, vastas Paulus, et ta oleks nõus maksma lehepinna kinni, et lugu ei ilmuks ja selle asemel oleks valge laik.
Jah, võib-olla tõesti tegi vallavanem nalja, ja ajakirjanik ei saanud naljast aru, aga ka see, mille üle nalja tehakse, annab aimu inimese arusaamadest.
Tuletaks siis valitsejaile meelde, et poliitika, ka kohalik poliitika, on olemuselt avalik asi ja põhineb  usaldusel.
Hergo Tasuja kirjutab oma blogis, et avalik ja avatud tegevus on olnud tema teadlik valik: “Üks pool leiab, et asju tuleks ajada saladuses, mina leian, et õige on kaasamine, avalikkuse teadlikkus toimuvast. Eks iga volikogu liige teab ise, mis tema vaadetega rohkem sobib – ühtne ja suurt osa elanikest kaasav valitsemisstiil, eetika ning põhiväärtusete olulisus või tagatoa otsused ja et kõik oleks JOKK.”
Avatud suhtlemine avalikkusega on volikogu liikme jaoks kahtlemata õige valik ja Hiiu Lehe hinnangul on seepärast eriti alatu rünnata teda nii-öelda selja tagant.

9. juuni 2015

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411