Teisipäev, mai 26, 2015
 

Ümbermaailmarändur muljetab Orjakus

Imre Aljas/ Go Reisiajakiri
Kassari kultuuri­neljapäevad jätkavad mullu alustatud reisimuljete sarja.
Juba sel neljapäeval tuleb Orjaku külamajja oma ümbermaailmareisist rääkima Imre Aljas, kelle reis valiti reisiajakirja Go poolt eelmise aasta suurimaks seikluseks.
Orjaku külaseltsi juhatuse liige Margit Kääramees lisas õhtule põnevust teatades, et Imre Aljase seikluslik ümbermaailmareis polnud algselt selleks mõeldudki, et endise lohesurfajana on ta palju ka Hiiumaal käinud ja siin elab ta õde Ingrid
Saarnak. “Õnneks oli reisisell meie kutsumise peale nõus oma muljeid ka hiidlastele jagama. Neid muljeteõhtuid ei ole tal veel palju olnud, oleme ilmselt esimese kolme seas,” ütles Kääramees.
Aljase ümbermaailmareis algas 26. detsembril 2013 Mindelo sadamast Roheneeme saartel ja lõppes seal­samas 27. detsembri 2014. Kogu reis kestis seega üks aasta ja üks päev.
Eestlastest on varem ümbermaailmareisidel osalenud Ahto Valter ja Alar Volmer, alustest Lennuk, Martha ja Nordea ning lisaks soolopurjetaja Uku Randmaa. Imre Aljase ümbermaailmareis on neist sooritatud kõige lühema ajaga.
Kuidas reis kulges ja milliseid maid reisisell nägi, sellest kuuleb ja näeb neljapäeval, 28. mail kell 20 Orjaku külamajas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411