Teisipäev, mai 19, 2015
 

Üks kalur hukkus meres, teine suri hiljem haiglas

Kadi Laid
Laupäeval Reigi lahele kalastama läinud ja õnnetusse sattunud kahest mehest üks hukkus rannikulähe­dases vees, teine, kes kivil istudes pääsemist ootas ja haiglasse ravile toimetati, suri eile.
Laupäevane kalastamisretk jäi viimaseks Hiiu valla Reigi küla Kordoni talu peremehele, 66aastasele Ado Alliksoole ja Pühalepa valla Hausma küla Kolmeristi talu vanaperemehele, 61aastasele Tarmo Suusterile.
Saatuslik kalaretk
Politsei- ja piirivalveameti (PPA) teatel läksid laupäeval, 16. mail kella 14 paiku kaks meest Hiiu vallast Kootsaare poolsaarelt Reigi külast paadiga merele. Kella poole kümne ajal õhtul, kui mehed ei olnud kaldale tagasi pöördunud, palusid nende lähedased abi meeste leidmiseks.
PPA pressiesindaja Kaja Grak avaldas, et meeste otsingutele suundus Kärdla politseijaoskonna mere­päästepatrull ning kaasatud oli lennusalga kopter ja Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad.
Vähem kui pooleteise tunni pärast leiti kopteri abil Ninametsa poolsaare lähedalt merest kivil istumas 61aastane alajahtumise tunnustega Tarmo Suuster. Politsei teatel toimetati leitud mees kopteriga Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, kus ta suri eile ennelõunal.
Vabatahtlikud abiks
Järgmised neli otsingutundi ööpimeduses tulemusi ei andnud ja Ado Alliksoo otsinguid jätkati hommikul. Kärdla politseijaoskonna merepäästepatrull suundus merele, jalgsipatrull läks otsingutele merekaldale Ninametsa poolsaare tippu, Ninaotsa lähipiirkonda.
Hüdrokostüümides Hiiumaa vabatahtlikud suundusid otsingutele madalas vees, et veelkord üle vaadata ranniku lähistel olev Ninalaiu piirkond. Kell 11.05 leidsid vabatahtlikud kaduma jäänud mehe umbes 200 meetri kaugusel kaldast.
Ado Alliksoo surnukeha toimetati merepäästepatrulli abil Kõrgessaare sadamasse, kus kiirabi tuvastas mehe surma ja surnukeha suunati surma põhjuste väljaselgitamiseks lahangule. Merelt leitud paadi toimetas merepäästepatrull Kõrgessaare sadamasse.
Rannalähedus meelitas
Ninametsa poolsaarel elav kalur Marek Kuum rääkis, et rannikumeri on meeste leidmise kohas petlik: seal on n-ö luiteefekt, kus madalikud vahelduvad sügavamate tsoonidega. Samuti on meres rohkesti veest väljaulatuvaid kive.
Koht, kus üks meestest kivil päästmist ootas, on Ninametsa poolsaare tipust umbes 200 meetri kaugusel, kohalikus kõnepruugis Ungumäe ees. Kuum oletab, et üks meestest uskus, et suudab randa jõuda ja abi kutsuda. Ise alajahtumist kogenuna ütleb ta, et seisund sarnaneb joobega.
PPA pressiesindaja Kaja Graki sõnul meestel päästeveste seljas ei olnud.
Päästjad leidsid need kummuli asendis paadi alt.
MTÜ Hiiukala tegevjuhi Tuuli Tammla sõnul peab päästeveste olema paadis vastavalt inimeste arvule, vesti seljasolek ei ole tõesti nõutud.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411