Teisipäev, mai 5, 2015
 

Noortevolikogu julge samm

Hiiu Lehe andmetel on Emmaste noortevolikogu algatus, koguda kokku piisavalt allkirju, et algatada ise vallavolikogus eelnõu seismaks noorte huvide eest, Hiiumaal esimene.
Saada kokku 82 allkirja oma armastatud noorsootöötaja tööle ennistamiseks on eriti tubli saavutus, arvestades seda, et noorte­volikogu juhtidel on praegu käsil üheksanda klassi lõpueksamid.
“Ma ei näe, et ma kärbiks kellegi tiibu: see milline on personali ametikohtade jaotus, on vallavalitsuse üks tööülesandeid,” ütles vallavanem Tiit Paulus välja oma seisukoha noorte algatuse kohta.
Tõlkes on selle, noortevolikogule saadetud sõnumi sisu: ärge toppige oma nina, see ei ole teie asi, seda otsustan mina.
Ajal, mil riigikogus on kohe-kohe tulemas hääletusele põhiseaduse muudatus valimisea langetamiseks kohaliku volikogu valimistel 16 eluaastani, kõlab see üsna küüniliselt. Et mitte öelda küündimatult.
Noortevolikogu juhid Sofia Valk, Melissa Alliksoo ja Madis Klee ütlesid, et nad on pettunud oma volikogus, kes nende algatust ei toetanud. Samas ütlesid, et nad ei loobu oma eesmärgi nimel tegutsemast.
Hiiu Leht julgustab neid mitte heituma – see ongi poliitika. Poliitikaga tuleb tegeleda ja enda huvide eest tuleb seista. Ja kellel veel, kui mitte valla elanikel, on õigus otsustada, kus ja kelle palkamiseks kasutatakse valla raha.
Noorte heaks kulutatud maksumaksja raha pole mingil juhul mahavisatud raha. Ja arusaam, et Emmaste noortekeskus on ehk valla noorte jaoks liiga suur ja uhke, on kahetsusväärne.
Just noorte häält tuleb kuulata ja nende heaks teha parim, sest sellest sõltub, kas neist saavad kunagi koduvalla elanikud ja maksumaksjad või mitte.
5. mai 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411