Teisipäev, mai 5, 2015
 

Kaks sündmust, kuhu tahan

Hooandja
Kui mu tervis vähegi kannatab, tahan kindlasti minna järgmisel pühapäeval, 17. mail, kell 13 Roograhu sadamakaile.
Selleks, et viibata viimast korda järele suurepärasele meremaalijale Merike Ennola-Saimrele, kes tema enese soovil saab nüüd merega üheks.
Hiiumaal on väga palju kodusid ja ametiasutusi, kus Merikese maalid seintel. Enam neid juurde ei tule.
Kui me kõik, kellele Merikese pildid meeldivad, sellel mälestustunnil sadamakaile kokku tuleksime, – ka need, kes tulevad Saarest ja Soomest – ei tea, kas sild välja kannatakski. Aga lilledega lehvitada võib ju ka kaldalt. Roograhu on igati sümboolne koht, sest seal lähedal oli ju Merikese kodu ja sadamahoone teisel korrusel vast mõni suvi tagasi ta uhke personaalnäitus.
17. mail oleks Merike saanud 69 aastat vanaks. Ta ei tahaks oma sünnipäeval näha meie pisaraid. Küll aga näeb ta meid meeleldi sealsamas kohvilauas istumas ja miks mitte ka pitsikest tõstmas…

*
Teine sündmus, kus peaksin kindlasti osalema (kui tervis vähegi kannatab – vt eespool) on Indrek Liidi autoriplaadi “Pihlamarjasõda” esitlus kohe ülejärgmisel päeval, teisipäeval 19. mail, kell 18 Kärdla nukuteatris.
Plaat on kaua-tehtud-kaunikene (ümbrise kujundas Valdek Alber) ja muusika-asjatundja Mai Murdmaa hinnangul ka väga hea muusikaga.
Plaat on juba Hiiumaa muuseumides, Näkman­Sati poes, I-punktis ja Hellamaa perekeskuses müügis. Kes senini mu tuttavatest kuulanud on, kiidavad seda muusikat samuti. Esitlusel saab plaati muidugi esitlushinnaga.
See oli ikka väga ammu – no, oma viis aastat tagasi kindlasti – kui üks täiesti tundmatu ja ülimalt uje noormees mul külas käis ning häbelikult küsis, kas tohib mu sõnu kasutada. Nüüd on siis kasutatud. Nagu Madise sõnadki. Ja Madis Ristmägi laulab plaadil ise ka.
Eriti huvitavad on minu meelest pikad keerutustega vahemängud viiuli (Tuuliki Laane) ja rohupilliga (Erki-Andres Nuut), mida ju eriti laialt ei kuule. Naishääleks on Marju Metssalu.
Raha plaadi välja andmiseks sai Indrek annetuskeskkonnast Hooandja kaudu ja need hiidlased-saarlased-saarelviibijad, kes seda välja­andmist toetasid, on eriti oodatud.
Kuna plaati saab kodus ise kuulata, esitame esitlusel Madisega sõnu ilma viisideta ja Indrek mängib mõned oma uuemad lood ning Madis laulab mõned oma uuemad laulud. Nii et tasub tulla küll!
Plaat on eriti vajalik just vastu suve, mil rohkem kaugemalt-rahvast liigub, eriti Eesti siseturiste. Aga ka auto­inimestel hea kuulata.
See on jälle üks Hiiumaa OMA ASI: pea pooled laulud on meie saare teemalised.

AVE ALAVAINU

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411